Värsked Tallinna uudised

Ehe näide elust: koera käitumine ja rünnak on etteaimamatu (57)

Toimetas Katrin Rohtla, 20. oktoober 2019, 10:05
Foto: Mupo
Mupo jagab üht ootamatut koerarünnakut Tallinnas, mis toimus Haabersti linnaosas.

Omaniku sõnul jõudis ta tol saatuslikul õhtul trepikoja ette kell 19.30, seisab mupo saadetud pressiteates. Ta oli koju jõudmas jalutuskäigult oma taksikoeraga, kes oli rihmastatud.

"Hetkel, kui olin viskamas kilekotti koera fekaalidega prügikasti, avanes trepikoja uks, kust väljusid kaks rihmastatud bullterjeri sarnast koera  - üks tume ja teine hele, nende järel koera omanik," meenutab oma taksit jalutanud koeraomanik.

"Tumedal ei olnud suukorvi. Kõik toimus äkki ja ootamatult - mõlemad koerad ründasid minu koera, suukorvita koer hammustas minu taksit tagakehast, põhjustades muljumise ja nahka ning lihaseid läbistava haava. Koeraomanik sikutas koerad eemale ja ehmatusest uimane, võtsin oma taksi sülle. Bullterjerite  omanik vabandas vene keeles, ma võtsin vabandused vastu, aga hoiatasin et pöördun munitsipaalpolitsei poole," võtab ohver loo kokku.

Kodus helistas ta juba loomade kiirabisse, kust soovitati järgmisel päeval pöörduda loomaarsti poole. Koerale määrati antibiootikumiravi ja koer paraneb.

"Lõplik materiaalne kahju on väljaselgitamise, kuid moraalset kahju see kindlasti ei korva," lisab ohver.

Mupo Haabersti piirkonna peainspektor Talehh Gusseinovi sõnul on ta mõlema osapoolega kohtunud: "Menetlus on lõpetatud ja bullterjerite omanik saanud oma karistuse."

„Õnneks on majas olemas töötav videovalvesüsteem ja tõestusmaterjal oli tänu sellele olemas. Mida sellise ründe puhul öelda – koerad on etteaimamatu käitumisega ja sellega peaks iga koeraomanik arvestama. Iga koerarünne on ootamatu. Oleme lõputult kuulnud omanikelt selgitusi, nende lemmik on maailma kõige sõbralikum loom, aga ikkagi korduvad aastast-aastasse samalaadsed juhtumid. Eriti jahi- ja ründekoerte puhul peaks omanik koerale jalutama minnes suukorvi kinnitama. Siis jääks sellised kahetsusväärsed lood juhtumata,“ soovitab Gusseinov.

Kokku on kahe viimase kuuga munitsipaalpolitseis registreeritud kümmekond koerarünnet, mis on niivõrd lühikese ajaperioodi kohta ebaharilikult suur number.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee