Arvamus

Kuidas sünnivad lumehelbekesed? (2)

Kristjan Roos, 17. oktoober 2019, 18:06
Õiguskantsler leiab, et koolide spordipäeva tulemuste avaldamine võib põhjustada kiusamist ja halba kohtlemist.Foto: Andres Varustin
Nüüdsed keskealised, rääkimata veel vanematest on ilmselt kergelt öeldes hämmingus, nähes lühikese aja jooksul meediasse jõudnud lugusid rahvastepallist kui koolis vägivaldset õhkkonda kujundavast mängust, kuuldes haridusministri soovist lõpetada põhikooli lõpueksamid või siis viimasena õiguskantsleri hinnangust, kuidas koolide spordipäeva tulemuste avaldamine võib põhjustada kiusamist ja halba kohtlemist.

Ühest küljest on need ideed kantud soovist toetada, kaitsta ja aidata lapsi. Teisalt tekib paratamatult küsimus, kas ei taheta nii lapsi liigselt vati sees hoida. Sest nii ehk naa on lapsed juba hoitud ja hoolitud kordi rohkem kui nende vanemate aegadel.

Ehk on kuskil mindud juba üle piiri, mõeldes kas või sellele, kuidas koolisüsteemis on lapse tegemata koolitööde eest vastutus hiilivalt liikunud vanematele või koolilapsi viiakse ja tuuakse kooli-trenni autoga. Lapse vastutus on ühiskonna ja vanemate poolt viidud mitmelgi pool üsna nulli lähedale ja see kõik on väga soodus keskkond lumehelbekeste sünniks.

Lumehelbekesed on ju omamoodi toredadki, ainult et täiskasvanueas lajatab päris elu igaühele varem või hiljem. Hea oleks, kui selleks ollakse natukegi juba valmis.

Samal teemal

16. oktoober 2019, 11:14
KOOLIPSÜHHOLOOG: mõelge, kuidas tunnevad end spordipäeval viimaseks jäänud
15. oktoober 2019, 17:03
Õiguskantsler: kooli spordipäeva tulemusi ei peaks avaldama, see võib põhjustada kiusamist ja halba kohtlemist
28. august 2018, 11:48
VIDEO | Haridusministeerium tahab põhikooli lõpueksamid ära kaotada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee