Linnaleht

Heiko Rannula: Pärnu tugevus on see, et ühel päeval päästab üks, teisel teine mängija  

Kristjan Roos, 3. oktoober 2019, 17:29
Pärnu Sadama meeskonna peatreeneri Heiko Rannula sõnul pole Eesti-Läti ühisliigas ühtegi kerget mängu ja play-off’ile mõeldes ei tohi hooaja alguses ühtegi mängu ära anda.Foto: Robin Roots
Mullu Pärnu Sadama korvpalli Eesti meistriliigas ajaloolisele pronksikohale tüürinud Heiko Rannula ütleb hooaja alguses, et terve esiviisiku lahkumisele vaatamata tahetakse tänavugi jõuda kõrgele: Eesti-Läti ühisliigas play-off’i ja Eesti liigas medalimängudele.

Pärnakad alustasid ühisliiga hooaega pühapäeval kodusaalis, kui 89:64 olid üle Valmiera Glassist. „Esimene võit oli meile enesekindluse mõttes vajalik. Hooajaeelsed mängud läksid suhteliselt üles-alla ja päris valmis me kindlasti veel ei ole,“ räägib Rannula hooaja alguse intervjuus Linnalehele. Peatreeneri sõnul on meeskonda vaja veel tublisti lihvida. Lisaks tuleks hooaja kestel saada mõne mängija näol lisajõudu.

Heiko, kuidas te võõrmängijatega rahul olete?

Lätlane Lauris Blaus on kindla peale minek. Temaga me teadsime, mis me saame. Ta on meie regiooni tuntud mängija ja kunagi pallinud ka Läti koondises. Temaga on rahu majas. Ameeriklased Robert Benjamin Marberry ja Jeremiah Daniel Paige on otse ülikoolist tulnud ning Euroopa korvpall on neile ikka suhteliselt võõras. Neil läheb kohanemisega natuke aega.

Mullust hooaega Ventspilsis alustanud, kuid hooaja keskel Jūrmalasse siirdunud läti keskmängija Lauris Blausi (nr 16) palkamine oli Heiko Rannula sõnul kindla peale minek.Foto: Teet Malsroos

Meil on kahe hooaja vahel kogu esiviisik vahetunud ja muidugi võin ma paberi peal või ise ette kujutada, kes võiks liider olla. Aga seda peab ikkagi väljakul mees ise näitama. Loomulikult Blaus peaks olema selline kogenud mängija, kes veab teised endaga kaasa.

Aga konkreetselt ma ei saa öelda, et üks mees oleks liider. Meil ei ole ühte skoorikogujat või ühte venda, kellele me toetume. Igaühel on oma tugevused ja nõrkused ning meie tugevus ongi eelkõige see, et ühel päeval võib üks mees mängu ära ära päästa ja teisel päeval teine. Eks järgnevad mängud näitavad.

Millised on hooaja eesmärgid? Kui mõelda, et esiviisiku mehed lahkusid, siis on Eesti meistrivõistlustel medalikohale jõudmist ilmselt raske korrata?

Raske on see igal juhul. Me oleme ju igal aastal samm sammu järel medalile lähemale liikunud ja eelmisel hooajal see siis lõpuks õnnestus.

Hooaja alguses on hooaja sihtide kohta väga keeruline midagi öelda. Esiteks ei ole meie meeskond päris valmis. Teiseks ma olen päris kindel, et ka teiste Eesti meeskondade nimekirjad muutuvad. Tuleb veel palju mängijate liikumist ja seetõttu on hästi raske prognoosida.

Kindel võib olla selles, et kergeid mänge ei tule. Nagu viimastel aastatel on olnud, siis Kalev/Cramo on võib-olla grammi tugevam kui teised klubid, aga ülejäänud meeskonnad on võimelised kõik heal päeval üksteist võitma. Palju sõltub ka sellest, kuidas Eesti-Läti liigas hakkavad mängud minema. Ka esimesed neli Läti satsi on väga tugevad, ülejäänud kolm keskmikud. Neid peame võitma, et play-off’i pääseda.

Põhimõtteliselt on eesmärgid ikkagi Eesti-Läti liigas jõuda play-off’i ja Eesti liigas medalimängudele.

Kas eelmise hooaja peale mõeldes võib öelda, et Eesti-Läti ühisliiga on end õigustanud?

Igal juhul, kui liigas on ikkagi 15 meeskonda ja põhihooaja peale mänge 28, siis on igal mängul väga suur kaal. Ja Lätis olgu ükstapuha mis vastane, kindlasti ei ole see lihtne. N-ö tühje mänge, kus võib natukene lõdvemalt võtta ja planeerida järgmist mängu, liigas praktiliselt ei olegi. Seega tuleb võtta päev-päevalt ja mäng-mängult. Eelmine hooaeg näitas, et kui hooaja alguses paar mängu ära anda, on lõpuks play-off’i väga raske pääseda.

-------------------
Võõrsil Tarvas, kodus Ventspils

Pärnu Sadama järgmine mäng Eesti-Läti ühisliigas toimub reedel kell 19 Rakvere spordihallis Rakvere Tarvaga. Kerget jalutuskäiku Heiko Rannula kohtumisest ei oota.

„Tarvas on kodusaalis ikka hästi mänginud. Neil on hea publik ja paljud kohalikud mängijad, kes on seal aastaid varem mänginud. Hästi oluline on, et me ei laseks neil head emotsiooni üles võtta. Visata nad oskavad, eelkõige tuleb meil kaitses oma plaanid ellu viia ja nende põhimehed rajalt maha võtta,“ hindab Rannula.

Pärnu spordihoones näeb Pärnu Sadama meeskonda kolmapäeval kell 19, siis võõrustab ta kevadel ühisliiga võitnud Läti klubi BK Ventspilsi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee