Värsked Tallinna uudised

Fotonäitus Kalamaja tänavatel 

Linnaleht, 3. oktoober 2019, 17:18
Hans Soosaare foto Väike-Patarei 2-7 elanikust Jürist, kes elab vigase jalaga pimedas keldrikorteris. Foto: Hans Soosaar (Kalamaja muuseum)
Kalamaja muuseum avas täna Põhja-Tallinna tänavatel välinäituse „Kuhu ühtegi päikesekiirt ei paista“. Väljapaneku moodustab fotoreporteri Hans Soosaare 1920. aastatel jäädvustatud pildiseeria Kalamaja kehvadest korterioludest.

Hans Soosaar (1903–1961) oli üks esimesi professionaalseid fotoajakirjanikke Eestis. Kalamaja tänavatele on välja pandud kümme Soosaare fotot, mida täiendavad piltniku eluolukirjeldused fotode tagaküljelt. Fotod on paigutatud samade majade ette, mille elanikke Soosaar üle 90 aasta tagasi jäädvustas, ning need moodustavad isemoodi linnagalerii. Kui maja on lammutatud, on fotostend paigaldatud esialgsele asukohale võimalikult lähedale. Piltide asukoha leiab Kalamaja muuseumi koduleheküljel asuvalt lingilt.

Välinäitusega koos toimuvad 19. oktoobril kell 13 ja 1. novembril kell 19 eestikeelsed tasuta linnaretked. Tuurid algavad Kalamaja muuseumi eest Kotzebue 16.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee