Tarbija

Kuidas erinevad Eesti Stockmanni hullud päevad Soome omadest? Vähem kaupa, rohkem vetsupaberit, aga hinnad samad! (11)

Ohtuleht.ee, 30. september 2019, 13:50
Ostke end hulluks!Foto: MATI HIIS
Järgneva nädala jooksul maksab vältida Liivalaia tänavat, seda eelkõige Stockmanni juurest, sest tänava ummistavad linnamaasturid, mis on vastavalt sõidusuunale kas tühjad või triiki vetsupaberit täis.

Samal ajal on hullud päevad ka Soome Stockmannides. Aga mis on nendes päevades üle lahe erinevat? Selleks võtame kätte Soome ja Eesti hulludeks päevadeks välja antud brošüürid.

Esimene erisus hakkas silma kohe – Soome kataloog on ligi 80 lehekülge paksem. Seal on suurem valik, kohati ka eksklusiivsemad kaubamärgid.

Teine suur erinevus on kaubavalikus – Eestis keskendutakse pigem toidule ja riietele. Tehnikat Eesti Stockmannis väga ei pakuta. Huvitaval kombel ei pakuta Soome hulludel päevadel eraldi leheküljel infot, et pakutakse odavat vetsupaberit. Tundub, et Stockmanni ja hullude päevade seostamine eelkõige aasta varu tualettpaberi ostmisega, on ainult Eestile omane.

Lohutuseks on mõistagi see, et kui tihti kurdetakse, et meil on hinnad juba Soomest ees, siis tegelikult hindadel vahet pole. Sarnastel toodetel on ka sama hind. Muidugi arvestades kahe riigi palkade vahet, siis ostujõu poolest on soomlased meist ees, millest ilmselt tuleb ka vahe kataloogi paksuses ja eksklusiivsemate kaubamärkide vähesuses.

11 KOMMENTAARI

q
Q 4. oktoober 2019, 07:13
Nõnukogude aeg Tallinnas müüdi tualettpaberit ,kohalikud ostsid nii palju kui jõudsid ära viia.Soome turistid:"Pekka teeme päkka siin on pasataudi."
p
püsiklient 30. september 2019, 23:37
Hullud päevad mind ei huvita, aga käisin just riideid vaatamas ja päris kurb see pilt. Head firmad lasevad jalga ja mingi träna on asemele tulnud. Kahju, et mu lemmikpood nii palju on viimasel ajal muutunud. Isegi Kaubamajas on parem kaup
Loe kõiki (11)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee