Arvamus

Mis toimub pangas? (2)

Kristjan Roos, 26. september 2019, 17:10
Danske panga logo Tallinnas Narva maanteelFoto: Robin Roots
Sel nädalal vapustas kogu Eestit, aga ka vähemalt Skandinaavia ärimaailma aastatel 2006–2015 Danske panga Eesti filiaali juhtinud Aivar Rehe lahkumine.

„Inimene on saladus,“ kirjutas juba Fjodor Dostojevski ning võimalik, et mitte keegi ei tea Rehe vabasurma mineku tegelikke põhjusi. Ometi on teada, et jutud väga karmi rahapesusüüdistuse saanud Danske panga Eesti filiaalist ei jätnud ka teda mõjutamata. Meedias on välja toodud, et ta elas juhtunut raskelt üle ja kuigi teda kriminaalsüüdistus Eestis ei ähvardanud, oli ta maine saanud suure hoobi. Poliitik Jürgen Ligi ütles Delfile aga otse, et Rehele saigi saatuslikuks Danske panga skandaaliga seotud emotsionaalne surve.

Juhtunu sunnib paratamatult küsima, mis üldse toimub Eesti pankades. Seni on ehk parima sissevaate, seda küll 1990. aastate pangandusse, heitnud telesari „Pank“. Pilt, mis sealt välja joonistub, ei anna aimu mitte lustist ja lillepeost, vaid stressist, pingest ja enesehävitamisest. Arvatavasti ei erine praegunegi pilt sellest kuigivõrd. Nii võib paraku ilmneda, et pangarahva välise glamuuri taga on tegelikult katkised hinged.

2 KOMMENTAARI

m
27. september 2019, 10:23
muide - miskipärast ei ole Eestis vahendatud juba vana (ligi 4 aastat) soomlaste artiklit: https://yle.fi/uutiset/3-8359064 Kõik need mahhinatsioonid ...
(loe edasi)
m
Muigega 27. september 2019, 10:12
Pangas toimuv on midagi enamat kui kõrgpilotaaž, isegi mitte kõrgem matemaatika.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee