Värsked Tallinna uudised

VIDEO JA FOTOD | Stroomi rannas püüti kinni kaks ringi hulkunud mürakat hundikoera (9)

Ohtuleht.ee, 25. september 2019, 14:50
Foto: Mupo
Stroomi rannas inimesi hirmutanud hulkuvad hundikoerad püüti kinni. 

Teisipäeval  andis murelik kodanik Põhja-Tallinnas Pelguranna tänaval patrullkäigul olnud inspektoritele teada, et lähedal asuvas Stroomi rannas jooksevad ringi hulkuvad suured hundikoerad ja hirmutavad inimesi.

Tõepoolest jooksid rannas kaks hundikoera, kes küll ei käitunud agressiivselt, kuid kelle suurus ehmatas inimesi. Patrull võttis koheselt ühendust loomade varjupaigaga, kus oldi juhtumist juba teadlik ning lubati välja saata koerapüüdja. Patrull liikus koerte järel mööda promenaadi Haabersti suunas, et jälgida koerte liikumist ning vajadusel koerapüüdjat loomade asukohast informeerida.

Mupo tuletab meelde, et vastavalt Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirjale tuleb loomapidajal välistada koera või kassi territooriumilt väljapääsemine ja teistele loomadele või inimestele kallaletungimise võimalus.

Koera või kassi tohib viia avalikku kohta jalutusrihma otsas või kandevahendis, mis ei ohusta tema tervist ja millest ta omal tahtel välja ei  pääse. Avalikus kohas koera või kassiga liikudes tuleb tagada inimeste ja loomade ohutus. Koera võib avalikus kohas jalutusrihma otsast  vabastada või kandevahendist välja lasta vaid koerte jalutusväljakul.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee