Värsked Pärnu uudised

Endla 109. hooaja esimene uuslavastus on „Daamid“  

Linnaleht, 5. september 2019, 16:47
Publiku soovil näeb Endlas veel viiel korral lavastust „Surmatants“, kus mängivad Kleer Maibaum-Vihmar (pildil), Priit Loog ja Ingomar Vihmar. Foto: Gabriela Liivamägi
Pärnu Endla teatri 109. hooaja avab uuslavastustest 5. oktoobril Endla Küünis esietenduv draama „Daamid“, mille toob lavale Enn Keerd.

Läti teatriauhindade jagamisel 2016. aasta parima algupärase näidendi preemia võitnud „Daamid“ kujutab üht ebatavalist õhtut kolme täiesti tavalise naise elus. Õhtu on täis dramaatilisi ja valusaid hetki ning samas ka igapäevast koomikat. Lavastuses mängivad Lii Tedre, Karin Tammaru ja Jane Napp.

Endla teatri sünnipäeval, 23. oktoobril esietendub suures saalis komöödia „Pidusöök“, mille lavastavad Kinoteatri tegijad Henrik Kalmet, Paavo Piik ja Paul Piik. Lavastus räägib sellest, mis juhtub, kui kokku saavad kuus pohmeluses vaevlevat Vana-Kreeka meest. Nad hakkavad veini jooma ja armastusest rääkima. Või nagu ütleb Sokrates, üks pidulistest: „Iga mees peaks abielluma – hea naine teeb ta õnnelikuks, halb naine teeb tast filosoofi.“ Lavastuses mängivad Sepo Seeman, Märt Avandi, Ago Anderson, Sander Rebane, Sten Karpov, Meelis Rämmeld ja Carmen Mikiver.

Novembri alguses esietendub Küünis Henrik Ibseni draama „Kummitused“, mille lavastab Ingomar Vihmar. Leskproua Helene Alvingu minevikku maetud saladused ning kõneldud ja kõnelemata valed tulevad kummitustena tagasi ning nõuavad oma osa ka tema ja ta poja Osvaldi tulevikust. Lavastuses mängivad Kleer Maibaum-Vihmar, Fatme Helge Leevald, Nils Mattias Steinberg, Tambet Seling ja Priit Loog.

Jõulukuul esietendub nooremate ja vanemate teatrisõprade rõõmuks Joel Chandler Harrise legendaarne „Onu Remuse jutte“, mille toob lavale Peep Maasik. Lavastuses mängivad Meelis Rämmeld, Sten Karpov, Carmen Mikiver, Jane Napp, Karin Tammaru, Ireen Kennik ja Kadri Rämmeld.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee