Arvamus

„Appi! Jooksjad on linnas!“  (1)

Kristjan Roos, 5. september 2019, 16:39
Teisalt võttes muutuvad suured jooksuüritused üle maailma üha populaarsemaks ning Tallinn, Tartu või Pärnu ei saa ju ülejäänud maailmale alla jääda. Foto: Andres Varustin
Nii karjatab neil päevil ilmselt nii mõnigi autousku tallinlane, sest nädalavahetusel toimuvate jooksupidustuste ajaks pannakse suur osa kesklinna liiklust kinni.

„Miks nad sunnikud ei või metsa vahel joosta!“ jätkub tavaliselt selline arvamus. Alles see oli, kui rahvusvaheline triatlon tekitas Kopli poolsaare elanikes üksjagu pahameelt. Ja nüüd veel need jooksjad...

Samal teemal

Teisalt võttes muutuvad suured jooksuüritused üle maailma üha populaarsemaks ning Tallinn, Tartu või Pärnu ei saa ju ülejäänud maailmale alla jääda. Ja selle juures on plusse kindlasti rohkem kui miinuseid.

Esmalt, suured rahvajooksud tekitavad osalejates mõnusa koos tegutsemise ja liikumise rõõmu.

Teiseks, vähemalt mõneks päevaks muutub kesklinn autotossust tunduvalt vabamaks. Kas mitte rohelisem, autovabam pealinn ei võikski olla ideaal? Ja mis keelab ka jooksuvaenulikel inimestel tol päeval astuda uksest välja näiteks tõukeratta või ratta seljas, minna raja äärde ja elada jooksuhulludele kaasa. Neid on päris palju, sest mullu oli Tallinna maratoni üritustel kokku 23 940 osalejat. Jooksuhullus aina levib, ning ehk on koguni nakkav.

1 KOMMENTAAR

b
Busa 19. september 2019, 22:50
Kükametsa toimuv jooks ei pälvi kellegi tähelepanu. Paar parmu ehk peava oodatama kuni üle tee poodi saab minna. Aga pahameeletorm rahvarohke linńa südames toimuva jooksu aadressil on parim reklaam mida üks korraldaja võib tahta.
m
Mudmorf Ult 6. september 2019, 17:39
No need "sportlased" takistavad ka ühistransporti ja kondiauru pruukivaid normaalseid töökaid kodanikke!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee