Värsked Tartu uudised

KOOL VÕIB ALATA: Variku kool sai uue spordihoone ja avati LõunaTERA uus õppehoone 

Linnaleht, 29. august 2019, 17:33
Tartu ülikooli liikumislabori soovituste järgi valminud LõunaTERA hoone ehitamine läks maksma 4,5 miljonit eurot. Foto: LõunaTERA
Täna avati Tartus põhjalikult uuendatud Variku kool ja uus spordihoone, vanast hoonest jäid alles vaid kandekarkass ja välispiirded.

Maja sai uue ruumilahenduse ning moodsad kommunikatsioonisüsteemid. Neljakorruselise õppekorpuse kahel esimesel korrusel asuvad algklasside ja ülemistel korrustel vanemate klasside õpperuumid. Kõik korrused on lahendatud avatud õppemaastiku kontseptsiooni põhimõttel, mis tähendab muu seas seda, et saab muuta klasside suurusi ja rakendada uusi õppemeetodeid. Nii on näiteks võimalik ühendada raamatukogu ja kaks kunstiklassi ühiseks avatud alaks. Kooli aatrium on varasemast ligi 300 ruutmeetrit suurem.

Hoone ümber on rajatud uued mänguväljakud ja -platsid koolitundide läbiviimiseks. Samas on ka avalikku kasutusse jäävad korvpalli- ja jalgpalli miniväljakud ning väike rulapark.

Variku piirkonna lapsed saavad alustada uut õppeaastat Tartu ühes moodsamas põhikoolis. Foto: Tartu linnavalitsus

Maja haldava Tartu Spordi juhataja Eve Lille sõnul annab uus spordihoone spordiklubidele võimaluse oma tegevust laiendada. „Nii on Variku kooli õpilastel ja ka kogu piirkonna lastel suurem sportimisvõimaluste valik ka koolivälisel ajal,“ ütles ta.

Selle nädala algus oli tähtis ka 280 õpilasele, kes hakkavad õppima Tartu erakooli LõunaTERA uues õppehoones. Koolimaja ehitas valmis Lõunakeskuse omanike ettevõte Astri Grupp ning Tartu erakoolist saab Lõunakeskuse rentnik.

Tartu erakooli nõukogu esimehe Urmo Uibolehe sõnul on uues koolis palju eripärasid ja õppetööd saab kavandada uudsel moel. „Me soovime näidata, et tulemuslik õppimine võib olla mänguline ning õppetöö ei pea käima kindlate reeglite järgi. Seetõttu ei näe meie kool välja ka nagu traditsiooniline kool,“ ütles ta.

Erakooli uus hoone on valminud koostöös Tartu ülikooli liikumislaboriga ja on kohandatud nii, et liikumine toimuks kogu päeva vältel. Nii ei ole koolil harjumuspärast võimlat, küll aga rularambid, korvpalliväljak, liugtoru ja ronimisseinad.

------------------------
Tartus läheb 1. klassi 1266 õpilast

Uuel nädalal alustab Tartus kooliaastat 14 534 üldhariduskoolide õpilast, mis on ligi 200 võrra rohkem kui aasta tagasi.

1. klassi läheb 1266 õpilast. Kõige rohkem lapsi, 90 last, alustab kooliteed Raatuse koolis, nii Mart Reiniku kui ka Veeriku koolis hakkab õppima 90 last.
Tartu gümnaasiumides alustab õpinguid 998 õpilast. Gümnaasiumi astujatest on kolmveerand lõpetanud põhikooli Tartus, ülejäänud mujal. Tartu gümnaasiumidesse tullakse õppima peaaegu kõigist Eesti maakondadest.
Tartu kutsehariduskeskuses alustab õpinguid 2868 noort, neist 1325 esmakursuslast.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee