Värsked Tallinna uudised

Ivo Linna laulab 20. augustil Harjumäel (1)

Linnaleht, 15. august 2019, 17:31
Ivo Linna Foto: Tiina Kõrtsini
Tallinnas toimub taasiseseisvumispäeva meenutamiseks mitmesuguseid üritusi.

Näiteks Harjumäel tähistatakse 20. augustit kell 15 kontserdiga, kus esinevad Ivo Linna ja Kaire Vilgats, keda saadavad orkester Peeter Saani juhatusel. Kella 14-st saavad huvilised osaleda rahvarinde muuseumi korraldatavas Balti keti teekonna mängus ning Balti keti ja taasiseseisvumise viktoriinis. Üritus Harjumäel kestab kella 17-ni ja on tasuta.

Vabamu muuseumis toimub perepäev, lapsed saavad askeldada töötubades ning võib osaleda ringkäigul „Vabaduse ja taastamise radadel“.

Nõmme turul annab kell 12 tasuta kontserdi ansambel Trio Comodo. Kell 13 algab Nõmmel Vabaduse pargis (Sihi 98) taasiseseisvumispäeva kontsert, kus astuvad üles Ivo Linna, Antti Kammiste ja Supernova.

Maarjamäel ajaloomuuseumis toimub kella 12–17 lossipäev, kus pakutakse palju tegemisi nii lastele kui ka täiskasvanutele. Näiteks tallihoone varjualuses toimub mänguasjade vahetuslaat „Minu mõmmi saab sinu mõmmiks“. Kell 13.30 algab ekskursioon „Leninist Kingissepani“ nõukogudeaegsete monumentide välinäitusel lossi taga. Kell 14 näidatakse filmimuuseumis tummfilmi „Kire lained“ (1930), mis räägib salapiirituse Soome smugeldamisest, rahast, võlgadest ja kirglikust armastusest. Filmi võttepaikade seas oli ka Maarjamäe loss.

20. augustil on kõik huvilised oodatud külastama ka Pika Hermanni torni. Torn on huvilistele avatud kella 11–18. Ladusama sissepääsu korraldamiseks jagatakse külastajatele tasuta piletid, millele on märgitud torni pääsemise kellaaeg.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee