Värsked Tartu uudised

Tartus filmitakse rahvusvahelist suurfilmi Esimesest maailmasõjast (1)

Linnaleht, 15. august 2019, 17:23
Taani filmi kaastootja Nafta Filmsi produtsent Margus Õunapuu Kindralimäe võttepaiga kaevikutes. Foto: Nafta Films
Tartus ja selle lähiümbruses algavad augusti lõpus Taani, Belgia ja Eesti väärtfilmi „Erna läheb sõtta“ võtted, mis toovad siia tipptasemel võttemeeskonna ja tuntud filmitegijad.

Esimese maailmasõja teemalise Taani filmi võtetele Tartus saabuvad auhinnatud režissöör Henrik Ruben Genz ja armastatud Taani näitlejanna Trine Dyrholm, lisaks näitlejad Taanist ja Belgiast ning rahvusvaheline meeskond.
Filmi kaastootja Nafta Films produtsendi Esko Ripsi sõnul on tartlastel põhjust elevust tunda. „Esimest korda filmitakse Tartus nii suurejoonelist väärtfilmi, mis jõuab laiema kinopublikuni ja toob loodetavasti ka festivalidelt auhindu. Režissöör ja peaosatäitja on Eesti publikule tuttavad Pimedate Ööde filmifestivali programmidest,“ rääkis ta.

Tunnustatud režissöör

Nafta Filmsi produtsent Margus Õunapuu tutvustab filmitegijaid: „Kinosõbrad tunnevad Dyrholmi näiteks filmidest „Kommuun“ ja „Ainult armastust“ ning režissöör Genz oli 2000. aastal ka Oscari nominent lühifilmiga „Theis and Nico“. Meespeategelast mängib Taani näitleja Ulrich Thomsen, kes on osalenud James Bondi filmis „007: Liiga kitsas maailm“ ja filmis „Killing Me Softly“.”
Filmi peatootja Nimbus Film on Skandinaavia üks progressiivsemaid ja edukamaid produktsioonikompaniisid, mis on tootnud üle 50 mängufilmi. Muuhulgas on ta ka ETV-s linastunud Taani-Rootsi krimiseriaali „Sild“ peatootja.
Filmivõtted algavad 29. augustil, kuid praegu käivad juba hoogsad ettevalmistused. Võtted toimuvad Tartu ülikooli majandusteaduskonna hoones (endises rahvusarhiivis) ja Tartu külje all Tamsa külas Kindralimäel. Majandusteaduskonna hoonesse ehitatakse võtete ajaks kasarmu ja Kindralimäele rajatakse kaevikud lahingustseenide filmimiseks.

Ehitavad kaevikuid

„Filmis toimub pöördeline lahingustseen Saksa-Prantsuse rindel, seda filmitaksegi siinsamas Tartu külje all, kust algab Lõuna-Eesti kuppelmaastik. Kaevikud hakkavad juba jumet võtma ning kohe algavad ka casting’u-päevad taustanäitlejate leidmiseks,“ lisas Õunapuu.
Filmivõtted Tartus ja Tartumaal kestavad 18 päeva ja lõpevad 25. septembril. Peale Eesti toimuvad võtted veel Taanis ja Belgias.
Film „Erna läheb sõtta“ jõuab kinodesse järgmise aasta sügisel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee