Värsked Pärnu uudised

Pärnu muusikafestival üllatab Kristjan Järvi öökontserdiga (1)

Linnaleht, 11. juuli 2019, 16:33
Lõppenud laulupeol dirigeerinud Neeme Järvi astub dirigendipulti ka oma südameasjaks oleval Pärnu muusikafestivalilFoto: Erki Pärnaku
Esmaspäeval algav Pärnu muusikafestival on hinnatud klassikalise muusika festival, mis kujuneb üha mainekamaks orkestrifestivaliks kogu Euroopas.

Festival on toimunud aastast 2009 ning on kõrge taseme saavutanud tänu Neeme Järvi ja festivali kunstilise juhi Paavo Järvi pühendumisele. Sellel osaleb ligi 300 muusikut paarikümnest riigist ning lisaks orkestrimuusikale saab kuulda soliste ja kammermuusikat.

Üheks eriliseks kontserdiks tõotab kujuneda teisipäeval kell 22 Pärnu kontserdimajas algav „Kristjan Järvi öökontsert / Kirgastunud öö”. Kontserdil kõlavad laulud Eestist New Yorgini ja valsid Bostonist Gruusiani. „Lauludest tantsudeni – unustamatu rännak öösse. Ammuta inspiratsiooni sinu poole saadetavatest emotsioonidest ja aistingutest pakatavatest helilainetest,“ on Kristjan Järvi kontserti tutvustanud.

Pärnu muusikafestivali lahutamatu osa on Järvi akadeemia. Tegu on laiahaardeliste meistrikursustega, mis koosnevad kolmest osast: dirigeerimiskursusest ning kursustest keelpilli- ja puhkpillimängijatele. Akadeemia lõpukontserdil 20. juulil astub Pärnu kontserdimaja lavale lisaks maestro Neeme Järvile palju noori andekaid muusikuid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee