Arvamus

Salapaikade avastamise aeg 

Kristjan Roos, 11. juuli 2019, 16:25
Tallinna külje all Pakri poolsaarel saab piki rannikut katkestamata jalutada mitukümmend kilomeetrit järjest.Foto: Martin Ahven
Küllap paljudel meist on Eestis mõni paik, mida võib salamisi, mõttes, enda omaks pidada. See on koht, kuhu väga paljud inimesed ei satu.

Võib-olla õnnestub olla koguni ainumas, kes selles suure tõenäosusega looduses asuvas kohas üldse viibinud. Salapaigad on ühtaegu nii koduselt tavalised kui ka müstiliselt erilised. Sinna kohe tahaks tagasi, saamaks energiat, aga ilmselt midagi muudki, mida sõnadesse raske panna. Ja nende paikade kellelegi teisele avaldamine on kui tõend väga suurest usaldusest. Saladust ei saa ju kõigile välja rääkida!

Samal teemal

Tallinna tühirand, 10 minutit
8. juuli 2016, 11:39
Nõva-tagune tühirand
9. juuli 2015, 16:27
Avasta liukive!
10. juuli 2014, 15:06

Õnneks on Eestis veel nii palju puutumata loodust, et vabalt võib sattuda mõnda avastamata paika. Samas on avatud vaimu ja silmadega ringi mütates oi kui palju avastada isegi siinsamas Tallinnas. Kui paljud üldse teavad, et näiteks sisuliselt linna südames, Mustoja kandis lokkab loodus? Ornitoloog Peep Veedla on koguni rääkinud, et Eestis ei olegi teist sellist kohta, kus võib haruldast jäälindu nii lähedalt näha. Või see tunne, kui avastad Paljassaare tipu suunas liikudes salapärase tühiranna.

Just suvi on parim aeg uute salapaikade avastamiseks ja vanadega sõpruse kinnistamiseks. Põlismetsad, sood, rabad, inimtühjad rannad ja üle 2000 saare (kuidas neile vaid pääseda?) ootavad uusi avastajaid, uusi leidjaid. Igaühel võib olla oma salapaik!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee