Arvamus

Ving ja laulupidu, kas need meid ühendavad? (2)

Kristjan Roos, 4. juuli 2019, 16:56
XII noorte laulupidu "Mina jään"Foto: Robin Roots
Ongi käes paljude jaoks aasta üks oodatumaid päevi, laulu- ja tantsupeo aeg.

Osalejad on vähemalt aasta proove teinud ning nüüd saab rahvas kogu seda ilu nautida. See on aeg, kus eestlased on kui üks perekond lauluväljakul koos, olles kõik omavahel sõbrad, isegi naeratades ja kohe kindlasti lõpulaulude ajal härdusest pisarat poetades.

Laulupidu on miski, milleta me ei saa. Aga sellesama laulupeoga seoses kumab läbi veel midagi, milleta me ei saa. Ka laulupeo kontekstis kõlab ilusa ja üleva kõrval üksjagu vingu ning sellest ei jää vist peaaegu mitte keegi puutumata. Paar näidet. Miks ei saanud kõik lauljad-tantsijad peole ja need, kes välja jäid, tundsid, et jäid välja ebaõiglaselt? Miks on piletid nii kallid? Ja samas: miks tantsupeole kunagi pileteid ei saa, sest need müüakse nii ruttu välja? Jne jne.

Õnneks vähemalt nendel tundidel lauluväljakul ununevad kõik mured. Lüüriliste palade ajal lähevad mõtted rändama ilusatel ja helgetel teemadel, nagu loodus, Eesti, armastus. Miskipärast kipub see ülev tunne juba järgmiseks päevaks tihtilugu kadunud olema. Kuidas saaks nii, et see tunne jääkski püsima?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee