Värsked Pärnu uudised

Aktiivsed pärnakad tutvustavad inglise keeles kodulinna 

Linnaleht, 4. juuli 2019, 16:50
Kui klassikalisel linnatuuril keskendutakse tihti minevikule, siis kohaliku inimese juhitaval tuuril tutvustatakse rohkem olevikku ja tulevikku. Foto: Meisi Volt
Juulikuu laupäeviti võivad Pärnu külalised osaleda ingliskeelsetel linnatuuridel „Trust me I’m a local“, mida juhendavad kohalikud entusiastid.

„Tuurid muudab eriliseks asjaolu, et neid juhendavad 11 aktivisti, kes armastavad oma kodulinna ning soovivad jagada oma kogemusi ja lapsepõlvemälestusi ka külalistega,“ rääkis linnavalitsuse turismispetsialist Ave Lääne. Tasuta tuurid saavad alguse Pärnu külastuskeskuse juurest (Uus 4) ja kestavad poolteist tundi.

Linnatuurid on jagatud kolme teemagruppi: peretuur, elustiilituur ja õhtutuur. Laupäeviti kell 11 saab osaleda peretuuridel, kus külastatakse mänguväljakuid ja põnevaid kohti lastega peredele. „Mulle meeldib Pärnu kui elukeskkond ning ma jagan seda rõõmu hea meelega ka meie külalistega. Ma töötan mitmel pool üle Eestimaa ning naudin üha rohkem rohelust, lühikesi vahemaid ja turvalist keskkonda lastega peredele,“ rääkis üks peretuuri läbiviijatest Jaanika Rannula.

Kell 15 saavad alguse elustiilituurid jalgratastel. Tuurijuhi eestvedamisel sõidetakse läbi linna ning näidatakse külalistele kohalikke parke, randa ja arhitektuuri. Kell 22 on võimalus nautida õhtuse Pärnu ilu: välja on valitud kaunimad kohad romantikutele päikeseloojangu nautimiseks ning tutvustatakse paiku, kus kohalikud armastavad vaba aega veeta.

„Ekskursioon kohalikuga kogub maailmas järjest suuremat populaarsust. Piirkonna inimesed näitavad enda jaoks olulisi kohti ja jagavad infot, mida ei pruugi internetist või raamatust leida,“ märkis abilinnapea Rainer Aavik. „Tuuri viivad läbi väga erinevate elualade esindajad, on kunstnikke, turundajaid, õppejõude jne. Kuna täpne marsruut ei ole paika pandud, siis kujuneb iga retk omamoodi põnevaks ja kindlasti omanäoliseks,“ lisas Ave Lääne.

Esimene linnatuur algab juba sel laupäeval kell 11.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee