Arvamus

Kuulsused linnas 

Kristjan Roos, 27. juuni 2019, 17:01
Christopher Nolan jalutamas Politseipargis Foto: Rauno Vahtre
Kui Rolling Stones 1998. aastal Tallinnas esinemas käis, ööbisid selle liikmed eesotsas Mick Jaggeriga Vabaduse väljakul Palace’i hotellis.

Mõistagi levis info ka maailmanimesid ihaldavate neidude hulgas, kellest paljud jäidki tänavale õhtu- ja võib-olla isegi öötundideks ootama, et Jagger end rõdul ilmutaks. Ja ta olevatki neile lehvitanud.

Aga kui rollinguid said Eesti neiud imetleda loetud tunnid, siis tänu Christopher Nolani Hollywoodi suurfilmi võtetele on staaride arv sel suvel ühe ruutkilomeetri kohta Tallinnas suurem kui eales varem ja nii päevast päeva. Jah, juba mõnda aega võib Politseipargis jalutamas näha Nolanit ennast, vanalinnas hängib Robert Pattinson ning vaevalt et Denzel Washingtoni poeg John David Washingtongi vaba aega vaid hotelliseinte vahel veedab.

Tõsi, filmivõtted on linnarahvas ka üksjagu tuska tekitanud. Sel nädalavahetusel suletakse osa Pärnu maanteest, linnahalli juures ei saa droone lennutada ning Laagna teegi pannakse ehk juulis kümneks päevaks kinni. Linnapea Mihhail Kõlvartil ongi tulnud seetõttu kehastuda tõeliseks diplomaadiks: ta on pidanud leidma kompromisse nii filmitegijate kui ka linnarahvaga. Et film saaks filmitud, ja hästi filmitud, aga linnarahvas väga ei nuriseks.

Tallinna kui linna jaoks on sellise suurfilmi ülesvõtmine suur võit niiehknaa.
Kui seni on Tallinn saanud uhkustada sellega, et siin on filmitud Andrei Tarkovski „Stalkerit“, siis nüüd astub sinna kõrvale Nolani „Tenet“. Väga suure tõenäosusega võib pärast selle linastumist Eestisse juba lähiajal oodata filmituriste, kes tahavad filmi võttepaiku näha. Ja siinjuures pole isegi eriti oluline, kas Tallinn on filmis Tallinn või hoopis näiteks Ukraina.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee