Värsked Tallinna uudised

Bolt saab endale konkurendi: Tallinna jõuavad Citybee elektrilised tõukerattad (4)

Toimetas Triinu Laan, 25. juuni 2019, 18:38
Foto: Citybee
 Leedu päritolu firma Citybee alustab reedest Tallinnas elektriliste tõukerataste laenutamisega, ringlusesse jõuab 100 uut sõiduvahendit. 

Tõukerattaid on võimalik laenutada kümnest erinevast laenutuspunktist, mis on jaotatud Tallinna suuremate tõmbekeskuste vahel.

Samal teemal

„Laenutuspunktide asukohavalikul oleme võtnud arvesse teiste Euroopa linnade kogemust, kus tõukerataste süsteem juba töötab. Esialgu on tõukerattad saadavad vaid kesklinna piirkonnas, kuid vajadusel laieneme ka teistesse linnaosadesse,“ selgitas Citybee Eesti juht Heigo Protten. 

Näiteks on tõukerattad Tammsaare pargi juures, Vabaduse väljakul, Baltika Kvartalis ning Kalamajas. Täpsed asukohad on leitavad laenutamiseks vajaliku mobiiliäpi Citybee kaardirakenduselt. Protten rõhutas, et kuigi esialgu alustatakse 100 tõukerattaga, siis nõudluse korral tuuakse rattaid linnatänavatele juurde.

Sõidu alustamine maksab 50 senti ning iga järgnev minut 10 senti. „10-minutilise sõidu puhul jõuab juht läbida keskmiselt kaks-kolm kilomeetrit ning see läheks maksma 1,5 eurot, mis on juba kordades odavam kui takso sisseastumistasu,“ lausus Protten, lisades, et korraga saab tõukerattaga sõita ligikaudu 25 kilomeetrit.

Vastavalt kokkuleppele Tallinna linnavalitsusega võib elektrilise tõukerattaga linnatänaval sõita kuni 20km/h ning eraldi turvavarustust kasutama ei pea. „Siiski soovitame võimalusel kasutada kiivrit, et tagada maksimaalne ohutus võimalike kokkupõrgete puhul. Samuti kutsume kõiki üles jälgima liiklusreegleid ning arvestama teiste liiklejatega,“ lisas Protten. 

Aprillis tuli Citybee Tallinnas turule minutipõhise kaubikute autojagamise teenusega. 

4 KOMMENTAARI

b
Bee 29. juuni 2019, 20:38
Kus kohast neid tõukse täpsemalt saab ja kuidas?? Mida te reklaamite, kui endal asjad pilla palla. Arenege rohkem.
j
Juku 26. juuni 2019, 08:50
Uued rendirattad võiks pisut suuremate ratastega olla. See annaks konkurentsieelise sõidu ohutuse näol, sest võõras linnas ei oska juhukasuaja kõiki teekonarusi vältida
Loe kõiki (4)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee