Värsked Tartu uudised

GALERII | Tartu laulupeo mälestustseremoonia: vaata, milline valgusemäng vallutas Raadi kalmistu! (1)

Ohtuleht.ee, 22. juuni 2019, 13:14
„Väike suurvaimude öömuusika“. Tartu laulupeo mälestustseremoonia.Foto: Aldo Luud
Tartus koguneti Raadi kalmistule, et teha kummardus olnule ja olevale - nii laulupeo loojatele ja hoidjatele kui kõigile neile, kes meid ennast loonud ja hoidnud.

„Meie tänaste saavutused tugnevad paljuski eelläinud põlvede vaimusuurusele, nende mõeldud mõtetele ja tehtud tegudele. Aeg käib oma rada ning me ei saa paljusid neid enam isiklikult tänada ajas põlistunud vaimse pärandi eest, pärandi eest, mis toob meid kokku, teeb meid õnnelikuks või ülevaks, annab meile pidet ja usku jääda kestma muutlike aegade tuultes," väljendas Tartu laulupeo mälestustseremoonia mõtteid Marju Kõivupuu.
"Minu väike poeg ütles kunagi oma vanavanema haual: „Nüüd ma saan aru küll, mis on igavene elu. See on see, kui sinu hauale toovad lilli ja süütavad küünlad ning räägivad lugusid need inimesed, kes sinuga pole päriselus kunagi kohtunud.“ Eestlaste vaimult suured ja vägevad väärivad igavest elu.“

Mälestustseremoonial esines Maarja Nuut. Valguskunstnik oli Kristjan Suits.
Erilise kokkusaamise vaimult suurte ja vägevate ning meile kallite mälestuseks juhatas sisse Tartu Ülikooli-Jaani koguduse õpetaja Triin Käpp.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee