Vaba aeg

Ka linnades peetakse igale maitsele jaanipidusid 

Linnaleht, 20. juuni 2019, 19:01
Vabaõhumuuseoumis peeti jaanipidu nagu eestlased ennemuiste.Foto: Robin Roots
Kuigi tõelise jaanimelu saab kätte maal looduse rüpes, ei pea jaaniõhtul kurbust tundma ka linna jäänud rahvas. Nii Tallinnas, Tartus kui ka Pärnus on üksjagu võimalusi jaaniõhtut veeta ning mõistagi saab sammud viimasel hetkel ikkagi linnast välja seada.


Tallinna jaanipeod

Tanel Padar kesklinnas
Kesklinna jaanipidu algab 23. juunil kell 18 Skåne bastioni staadionil (Suur Rannavärav 1). Esinevad Tanel Padar bändiga, Öed, Boris Lehtlaan ja Are Jaama ning Ундервуд Venemaalt. Tasuta üritusel on ka lasteala, saab süüa osta ning mõistagi ei puudu jaanilõke.

Pidu merekaldal
23. juunil kella 18-st tähistatakse ka Viimsi vabaõhumuuseumis jaanilaupäeva. Lusti ja mängu jätkub kogu perele ning otse maalilise vaatega merekaldal süüdatakse suur jaanituli. Külapeol esinevad ja tantsitavad rahvast rahvatantsijad ja rahvamuusikud. Lavale astuvad Pisikeste Pillide Punt ja Regatt.

Jaanituli Paeväljal
Lasnamäelastelgi on oma jaanipidu, mis algab 23. juunil kell 20 Paeväljal (Narva mnt 128b) PX Bandi ja Kuldse Trio kontserdiga, kell 22 süüdatakse linnaosa jaanilõke. Pidu on tasuta.

Jaanilaat Stroomi rannas
Põhja-Tallinna jaanituli peetakse juba laupäeval, 22. juunil kell 18. Samas toimub jaanilaat, mis algab juba kell 15. Tasuta peol juhib päeva ja viib lõbusaid mänge läbi Jaan Kirss. Muusikaliselt poolelt aitavad kaasa Ian Mikael löökpillidel ja Sergei Voronov. Lisaks esinevad RRÜL Lüüra ja noorte rahvatantsurühm Kiili Kirjud.

Tartu jaanipeod

Raadi jaanituli
Tartu jaanipidu toimub traditsiooniliselt Raadi mõisapargis, kus ühtlasi tähistatakse võidupüha. 23. juunil kell 17 algaval perepäeval saab giidiga minna mõisaparki ajalooekskursioonile, panna end proovile orienteerumismängus ja liikluseeskirja tundmises, katsuda jõudu õuemales ja -kabes. Lapsed saavad sõita elektriautodega, hüpata batuudil, veereda zorbimispallis, meisterdada käsitöötoas ja lasta teha näomaalinguid. Kell 20 alustab järve kaldal Kruuv jaanikontserdiga. Tund hiljem süüdatakse jaanituli. Kell 21.30 algab tantsuõhtu rahvamuusikaansamblitega Tuulelõõtsutajad ja Kratt. Raadi mõisapargis ja järve kaldal tasuta toimuv pidu lõpeb kell 1 öösel.

Toiduoksjon Luunjas
Tartu lähedal Luunjaski korraldatakse jaanilaupäeval, 23. juunil algusega kell 19 pidu. Tasuta üritusel peetakse Luunja Maanaiste Seltsi tordioksjon, esinevad Luunja noorteansambel Õhtune Emotsioon, kohalik pillimees Tiit Hellenurm ja Kolumbus Kris. Lisaks keerutab plaate Kristjan Veedler.

Pärnu jaanipeod

Kontsert Vallikäärus
Pärnus peetakse jaanipidu juba laupäeval, 22. juunil Vallikäärus. Piletiga peol on hulk esinejaid, nagu Hellad Velled, 5Miinust, Nancy ja Jüri Homenja. Õhtu algab kell 19 ja kulmineerub kell 1.

Oma haluga peole
Laupäeval, 22. juunil kell 20 algab tasuta jaanipidu Raeküla Vanakooli keskuse õuel. Korraldajad paluvad peole oma halupuud kaasa võtta. Nagu ikka ootavad jaaniõhtul kultuuriprogramm ning mängud lastele ja täiskasvanutele. Tantsuks mängivad Metsatuka Muusikud.

Aeda jaanile
23. juunil peetakse kell 19 jaaniõhtut Nooruse maja suveaias (Roheline 1b). Piletiga peol esinevad ansambel Trefunx ja tantsutrupp Kaera-Jaan.
Pidu jõe ääres
Pühapäeval, 23. juunil kell 18 algab Sauga jõe kaldal kalurikülas Fishing Village’is traditsiooniline jaanisimman. Lavale astub Folksell, toimuvad jaanimängud ja saab jõelaevadel lõbusõite teha.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee