Arvamus

Lootus on alati 

Kristjan Roos, 20. juuni 2019, 18:57
Mart Poom teisipäevasel pressikonverentsilFoto: Tiina Kõrtsini
Pärast Eesti jalgpallikoondise masendavat 0:8 kaotust Saksamaale lendas meedias, aga veel rohkem sotsiaalmeedias rohkelt nii vägisõnu kui ka karme kriitikanooli.

Jah, Eesti jalgpallikoondis on kriisis, kogu meie jalgpall vajab sisekaemust, konstruktiivset kriitikat ning varasemast põhjalikumat analüüsi sellest, mis on untsu läinud, mida saaks teha paremini. Aga ei Eesti jalgpall ega ükski teine Eesti eluala ei vaja lahmivat kriitikat.

Samal teemal

Just nii on aga juhtunud. Selles valguses oli märgiline ajakirjanik Priit Pulleritsu ja vutilegend Mart Poomi sõnasõda. Intrigeerida armastav Pullerits kirjutas Postimehes, et Eesti jalgpallil pole lootustki. „Jalgpalli professionaalne, tipptasemel arendamine meie riigis on tulutu,“ leidis ta.

Tema sõnad läksid vutirahvale hinge. Poom vastaski pressikonverentsil, kus peatreener Martin Reim koos abitreeneritega selgitas tagasiastumist, Pulleritsule asjalikult. „Ta ütleb, et jalgpallil pole üldse lootust. Lootus on alati! Ükskõik mis elualal, lootus on alati. Ei peaks mõtlema, et täitsa läbi on olukord. Noored peavad endasse uskuma. Kõik on võimalik, kui sa väga-väga tahad,“ ütles Poom.

Vutilegend andis niimoodi tuhandetele jalgpallipoistele ja -tüdrukutele (ja muidugi ka nende vanematele) mõista, et nood ei pea pead norgu laskma ning loobuma sellest maagilisest mängust ainult seetõttu, et keegi kuskil soovib, et Eesti võidaks tiitlivõistlustelt võimalikult palju medaleid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee