Värsked Tallinna uudised

Noor ema on nördinud, et tramm teda peale ei võtnud. Vastutav ametnik süüdistab naist ja nimetab teda huligaaniks (101)

Kristjan Väli, toimetas Hindrek Pärg, 5. juuni 2019, 18:42
Foto on illustratiivne.Foto: ARNO SAAR
Tallinna linnatranspordi ametnik vastas ametlikus kirjas, et vankriga lapsevanem jäi trammist maha, sest juhi hinnangul käitus naine just kui huligaan.

Sotsiaalmeedias levib kulutulena postitus, milles kirjeldatatakse väidetavat juhtumit Tallinna kesklinnas Keskturu trammipeatuses

Kodanik kirjeldab, kuidas ta üritas trammile minna, ent juht sulges tema nina all uksed ja sõitis minema. Ta kirjutas ka sellekohase kaebekirja.

Lapsevanem leiab, et ametniku vastus ei ole üldsegi viisakas ja naeruvääristab teda.

Trammiteenuste osakonna juhi Vahur Kaldase vastus muutmata kujul:

Täname Teid meile saadetud e-kirja eest. Oma kirjas kirjeldate omapärast olukorda, kus piki 34 meetri pikkust trammi liigub lapsevankriga naine ja vajutab kõikide trammiuste avamisnuppe, ise trammi sisenemata. Mida antud juhul pidid arvama Teid märganud trammijuht ja juhtunu pealtnägijad: et tegemist on huligaaniga, kes lõbustab end sellega, et takistab trammil peatusest väljuda! Lapsevankriga saab trammi mugavalt ja turvaliselt siseneda ju igast uksest. Seda, et Te soovite trammi siseneda, Teie käitumisest küll aru saada ei olnud. Seega lõpetas trammijuht peatuse teenindamise, sulges trammi uksed ja tramm hakkas liikuma.

Teil on õigus - selline käitumine ei ole aktsepteeritav. Aga mitte trammijuhi, vaid Teie käitumine! Oma teguviisiga panite ohtu enda ja oma lapse, aga võimalik, et ka teised reisijad. Selles, et Te trammile ei saanud, peate kahjuks süüdistama ainult iseennast! Loodame, et olete juhtunust õppinud ja käitute edaspidi trammi sisenedes korrektselt. 

Õhtulehe toimetus pöördus lisakommentaari saamiseks ka Tallinna Linnatranspordi AS-i poole, mille kommunikatsioonijuht Kaarel Kutti vabandas noore ema ees. Ta tunnistas, et antud juhul on nad eksinud kahel korral järjest. 

"Trammijuhil on kohutus jälgida, et iga peatuses olev inimene saaks turvaliselt trammi peale. Erilist tähelepanu peab trammijuht pöörama olukordades kui on näha, et peatustes on liikumispuudega inimesi, lapsevankriga sõitjaid või vanureid. Arvestades juhtumi kirjeldust võis rahvarohkel hetkel trammijuhil vankriga ema tõepoolest märkamata jääda, kuid see ei vabasta trammijuhti vastutusest," sõnas Kutti. 

Ta lisas, et Vahur Kaldase vastus noorele emale on äärmiselt ebaprofessionaalne ja piinlik. "Kindlasti ei ole tegemist ettevõtte seisukohaga sest ootame reisijatelt igakülgset tagasisidet, et sellest õppida ja parandada ühistranspordi klienditeeninduse taset. Arvestades, et meie tramme, trolle ja busse kasutab igapäevaselt ligi 300 000 sõitjat, siis tuleb ette meiepoolseid möödalaskmisi klienditeeninduses, kuid selline vastus ei ole kuidagi aktsepteeritav. Võtame antud juhtumit väga tõsise õppetunnina ja räägime mõlema ebaprofessionaalselt käitunud töötajaga, et vältida sarnaseid olukordi tulevikus," kinnitas Kutti. 

101 KOMMENTAARI

j
Jah 10. juuni 2019, 09:00
ansambel Peebibulber mängib ka seda laulu.
k
Kristjan 6. juuni 2019, 16:42
Uskumatu, kui palju õelaid kommentaare beebi ema pihta! Polegi kahju, kui nii kurjal rahval kehvasti läheb ja ei imesta ka, et isehakanud senjööre kummardatakse.
Loe kõiki (101)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee