Värsked Tallinna uudised

LIIKLUSKAOS TALLINNAS | Jõe tänava sulgemine tekitas megaummiku, tipptunnil tuleb liiklust juhtima mupo (28)

Ohtuleht.ee, 4. juuni 2019, 14:46
ÄRA TÄNA SINNA MINE!Foto: TIINA KÕRTSINI
Suviste teeparanduste esimene linnuke ehk Jõe ja Tuukri tänava risti sulgemine on ahelreaktsioonina toonud ummikud pea kõigile pealinna südalinna ristmikutele. Transpordiamet soovitab alternatiivseid sõidusuundi. Olukord on nii hull, et õhtusel tipptunnil saadetakse munitsipaalpolitsei patrullid liiklust juhtima Viru ringile.

Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa sõnul tekitas Jõe tänava sulgemine  paratamatult ummikuid, mille leevendamiseks muudeti fooride tsükleid. 

Foto: Lugeja foto

Vaatamata teavitustele, sõitis enamus juhte täna hommikuse tipptunni ajal harjumuspärase marsruudi järgi, mistõttu tekkisid Viru ringil ummikud. „Samas olid alakoormatud Kreutzwaldi tänava, Gonsiori tee ja Tartu maantee,“ ütles Rüütelmaa. „Soovitan kõigil juhtidel õhtuse ja ka hommikuse tipptunni ajal alternatiivseid marsruute valida, et jätta liinibussidele ja sadamasse suunduvale liiklusele Viru ringil rohkem liikumisruumi.“

Rüütelmaa lubab, et kolme päeva pärast läheb asi paremaks, sest esimeste päevade ummikud tiheda liiklusega liiklussõlmede rekonstrueerimise ajal on, nagu praktika näitab, paratamatud. 

Transpordiamet hoiatab, et umbes Viru ring ajab nihkesse ka ühistranspordi.

Liikluskorraldus jääb kehtima augusti keskpaigani

3. juunist on Reidi tee ehituse tõttu Tallinna sadama piirkonnas osaliselt suletud Ahtri-Lootsi-Tuukri-Jõe ristmik ning sadamasse ei pääse mööda Jõe ja Lootsi tänavat.

„Vahetult enne Ahtri ristmikku suletakse Lootsi tänav nii sadamast väljuval kui ka sadamasse viival suunal. Sadamasse pääsemiseks ja sealt väljasõiduks saab kasutada Lootsi põiktänavat, kus liiklus muutub kahesuunaliseks. Samuti pääseb D–terminalini Petrooleumi tänava kaudu ning hiljemalt 25. juunil avaneb liiklusele täielikult Uus-Sadama tänav,“ selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet uut liikluskorraldust.

Jõe tänav suletakse autoliiklusele lõigul Karu tänavast Ahtri ristmikuni. Jalakäijatele on avatud pääs Jõe tänavast Ahtri tänavale ja sealtkaudu ka Nautica keskusesse. Lisaks ehitatakse Jõe tänava teisele poolele aiaga piiratud ajutine tee jalakäijatele, ühendamaks Tuukri ja Karu tänavat.

Vahetult enne Ahtri ristmikku suletakse samuti Ahtri tänava Nautica keskuse poolne lõik. Ahtri tänaval jääb läbisõiduks Tuukri tänava poolne suund, kus enne ristmikku avatakse liiklusele üks rida mõlemas suunas.

„Tänavate ulatusliku sulgemise põhjus on teealuse sademeveekollektori ümberehitus, et vältida tulevikus uputusi selles piirkonnas. Ehitaja kinnitusel on tagatud inimestele ligipääs oma valdustele ja büroodele. Mõistame, et ehitustööd tekitavad ebamugavusi sadama piirkonna elanikele ja teistele liiklejatele, kuid loodame tallinlaste mõistvale suhtumisele. Palume kõigil liiklejail hoolikalt järgida liikluskorraldusvahendite nõudeid ning võimalusel sadama piirkonda vältida,“ lisas Kesklinna vanem.

Uus liikluskorraldus jääb kehtima kuni augusti keskpaigani. Reidi tee ehitus saab valmis selle aasta lõpuks.

Foto: Raepress

28 KOMMENTAARI

j
jälgige 5. juuni 2019, 21:33
nüüd mängu,nüüd teevad vihmavee torustiku ja teevad uue tee,siis tuleb joogi ja reovee trassid ja jälle uus tee ja siis tulevad kaablimehed ja jälle sama jutt nagu alati.
o
võimalusel sadama piirkonda vältida 5. juuni 2019, 21:27
on ikka soovitus, kuidas siis laevale pääseb.
Loe kõiki (28)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee