Värsked Pärnu uudised

Laupäeval alustab Pärnus tööd rannavalve 

Linnaleht, 30. mai 2019, 18:00
Pärnu rand on suvitajateks valmis. Pildil meenutus ühest varasemast suvest. Foto: Mati Hiis (Õhtuleht)
Laupäeval Pärnu keskrannas tööd alustav G4S Eesti rannavalve töötab iga päev 1.–16. juunini kella 10–18, 17. juunist 18. augustini kella 10–20 ning 19.–31. augustini kella 10–18. Valvepiirkond ulatub Side tänava pikendusest naisterannani.


Lisaks suplejate ohutuse tagamisele pakutakse rannas esmaabi. Lastevanemad võivad rannavalvuritelt küsida laste käepaelu, millele saab oma telefoninumbri kirjutada.

„Randa on paigaldatud riietuskabiinid, pingid ja prügikastid, avatud on väljakäigud. Sellest suvest on rannavalvurite käsutuses päästepaat,“ rääkis linnavalitsuse heakorraspetsialist Piret Unn. Uudne on seegi, et 56 rannapinki on kaunistatud lõbusate lepatriinudega. Tualetihoone juurest mereni viiv kiirabitee on valmistatud aga taaskasutatud plastist. Nagu eelnevatel aastatel on suplusala ning surfi- ja suplusala vaheline piir tähistatud poidega.

5. juunil, ülemaailmsel keskkonnapäeval heisatakse rannas supelranna puhtust ja keskkonnasõbralikkust näitav Sinilipp.

Selleks, et puhkajad saaksid kasutada puhast kraanivett, on Rannaparki paigaldatud kolm veepüstikut, millest tulevat vett võib juua ning sellega käsi ja jalgu pesta. Veepüstikud asuvad naisteranna sissepääsu lähedal parkla nurgas, Lehe tänava pikendusel rannahoone lähedal asuva laste mänguväljaku ääres ja Side tänava pikendusel rannas asuva parkla kõrval.

Rannas viibides tuleb arvestada sellega, et seal ei tohi suitsetada ega klaastaarat kasutada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee