Sisuturundus

Kas sina oled neid taimi oma kasvuhoones kasvatanud? 

Kaup24, 28. mai 2019, 14:55
Foto: Envato Elements
Eraldiseisev kasvuhoone on taimede kasvatamiseks ideaalne paik, sest võimalik on kontrollida nii temperatuuri kui niiskust. Samuti on taimed kaitstud tuulte ja tormide eest ning kahjuritel on taimede kallale jõudmine oluliselt keerulisem. Nõnda võib kindel olla, et taimed kasvavad just nii pirakaks, kui neil vähegi võimalik, sest karmid tuuled või äkilised külmahood ei saa nende kasvu pärssida.

Kuigi Eesti suved on juba mõnda aega olnud üsna päikeselised ja soojad, võimaldab eraldi hooneke taimede kasvuperioodi veelgi pikendada ning saada rikkalikum saak kui avamaal kasvatades. Soodsa kasvuhoonete valiku leiad Kaup24 e-poest.

Taimi kasvupaigas kasvatamiseks on ohtralt, allpool toome ära mõned neist.

Paprika ja tšillid

Paprikatele ja tšillikaunadele meeldib väga kasvada võimalikult soojas kohas. Paprikate ja tšillide kasvatamiseks piisab ka väiksemat sorti mõne riiuliga kiletatud kasvupaigast, mis mahub ära nii rõdule kui aknalauale. Taoliste kasvulavakeste hinnad Kaup24 e-poes algavad 23 eurost ning mõne vürtsika tšillitaime kasvatamiseks pole rohkem tarviski.

Tomatid

Ka tomatid armastavad kasvada soojas ning eriti hea saagi saab seepärast just kasvuhoonest. Enda kasvatatud tomatid on oluliselt maitsvamad kui need, mis on meieni jõudnud kaugelt ning korjatud ära väga vara. Tomatite ja paprikate eelistused on sarnased, mõlemad taimed tunnevad ennast kõige paremini soojas ja värskes õhus ning nõnda võib neid julgelt lähestikku kasvatada. Tutvu mõningate vigadega tomati kasvatamisel siit.

Viinamarjad

Mõnel juhul võivad viinamarjad Eesti kliimas ka välitingimustes vilja kanda, kuid soojas taimedele mõeldud hoones on kindel, et marjad saavad küpseks ja suureks. Vabas õhus kasvanud viinamarjad kipuvad jääma pisikeseks ja hapuks.

Viinapuud võivad kasvada päris suureks ning nende jaoks on tarvis juba korralikumat kasvuhoonet aianurka. Kaarja kasvupaiga, kuhu üks viinapuu kasvama mahuks, saab Kaup24 e-poest kätte 69.99 euro eest.

Kurgid

Kurgid tunnevad ennast eriti mõnusasti kasvukohas, kus on niiske ja soe. Tomatid seevastu eelistavad pigem sooja ja kuivemat õhku, niisiis tasub võimalusel kurgid panna ühte ning tomatid ja paprikad teise kasvuhoonesse. Kui taolist võimalust pole, võib nad panna kasvama sama kasvupaiga erinevatesse otstesse teineteisest võimalikult kaugele. Kurke tuleks kasta tomatitest ja paprikatest rohkem.

Arbuusid ja melonid

Arbuusid ja melonid on eriti maitsvad siis, kui neil on lastud mõnusalt lõpuni küpseda. Nagu tomatite puhul, peame poest ostetud viljade puhul leppima sellega, et need on korjatud ära varakult – et need värskena veel poeletile ja sealt kodudesse jõuaksid. Arbuusid ja melonid, mis on kasvanud omas kasvuhoones ning mis otse peenralt lauale tulevad, on aga hoopis teise mekiga.

Basiilik

Basiilik kasvab iseenesest hästi ka aias või aknalaual. Basiilik armastab soojust ja valgust ning pimedamal ajal võib talle ka lambi abil kasvuhoogu juurde anda. Kasvuhoonesse tasub teda istutada ka seetõttu, et basiilik peletab eemale kahjureid ning nii on teistel taimedel tema seltsis mõnusam kosuda.

Tüümian ehk aed-liivatee

Ka tüümiani aroomid ei ole meeltmööda erinevatele taimekahjuritele ning seepärast võib teda susata teiste taimede vahele, et saaki suurendada.

Füüsal

Eksootiline füüsal kasvab mõnusasti koos tomatiga ning tema kasvatamine ei nõua suuremat hoolt.

Taimi, mille kasvatamiseks sobib just kasvuhoone, on ohtralt. Enda kasvatatud köögiviljad on alati maitsvad ja neis on vähem tundmatuid säilitusaineid. Sellele lisandub veel kasvatamisrõõm. Näpud mulda ja tegutsema!

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee