Värsked Tartu uudised

Väärtustades tervist: parasportlased ja missioonisõdurid jagasid õpilastega kogemusi (2)

Katrin Rohtla, 27. mai 2019, 22:25
Ohutuspäeva puhul olid külla tulnud MTÜ Vigastatud Võitlejate ühing, Eesti Paraolümpiakomitee, Eesti Invaspordi Liit, Tartu Tervishoiu Kõrgkool ja kapten Lauri Teppo.Foto: Reet Saksing
Tartumaal asuv Võnnu keskkool korraldas möödunud reedel 3T õppepäeva, kus ohutuspäeva puhul olid külla tulnud MTÜ Vigastatud Võitlejate ühing, Eesti Paraolümpiakomitee, Eesti Invaspordi Liit, Tartu Tervishoiu Kõrgkool ja kapten Lauri Teppo.

„Meie rikkuseks on meie inimesed. Hoidma ja hoolima peame õppima maast madalast ennast ja kõiki enda ümber,“ selgitab Võnnu keskkooli direktor Valdek Rohtma ja lisab: „Saatus on vahel karm, kuid ühiselt mõistes, aidates ja toetades saame ühiskonnana hakkama rõõmsamalt ja elujaatavalt. Ka erinevused on rikkuseks!“

„Me kõik peame endale teadvustama, et elame kõrvuti ränga trauma või haiguse üle elanud inimestega, peame mõistma tugeva tervise hoidmise reegleid ja neid järgima,“ usub Rohtma ja tema koolipere.

Viie tunni jooksul liikusid õpilaste rühmad saatjatega nii õues kui majas, panid oma võimed proovile multi-fit rajal, mängisid istevõrkpalli vigastatud noormeestega, kuulasid missioonidel käinud sõjamehe muljeid, kuulasid-vaatasid ettekannet parasportlaste elust ja said aimu tervishoiu kõrgkooli tegemistest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee