Vaba aeg

Progemetalli kuningad Suurbritanniast tulevad kordusvisiidile Eestisse 

Ülo Külm, 16. mai 2019, 17:28
Briti progemetalli lipulaeva Thresholdi kaubamärgiks on pikad kompositsioonid ja improviseerimine. Foto: Threshold
Hinnatud progemetallibänd Threshold Inglismaalt esineb kolmapäeval Tallinnas rokiklubis Tapper. Tegemist on teise Eesti visiidiga, nelja aasta eest andis bänd võimsa kontserdi raskerokifestivalil Hard Rock Laager.

Kevade enim oodatud rokikontsert? Suure tõenäosusega küll... Suurbritannias Surreys moodustatud Threshold tuleb uuele ringile oma parimate palade tuuriga „Best of Threshold“. Muide, päev hiljem esineb bänd Helsingis legendaarses Tavastia klubis – infoks neile, kellele selle supergrupi ühest kontserdist väheks jääb!

Threshold tegutseb juba aastast 1988. Selle aja jooksul on ta välja andnud üle kümne stuudioalbumi. Neist viimane, „Legends of the Shires“ ilmus kahe aasta eest. Sealt pärinevast loost „Small Dark Lines“ on vändatud ka video.

Thresholdi võis vabalt pidada Hard Rock Laagri tähtsaimaks või vähemalt intelligentseimaks bändiks. Teiste seas mängitasid nad seal mõningaid lugusid oma suurepäraselt stuudioalbumilt „For the Journey“ (2014). Nende juures paelusid pikad kompositsioonid ja improviseerimine. Kontserdist meenub ka, et vokalist Damian Wilson sukeldus lavalt mitu korda otse publikusse, laulis õhinal rahva keskel ja koguni kallistas grupi austajaid!

Praeguseks on Wilsoni asemel rivis Glynn Morgan, kes mängib lisaks kitarri – tema vokaal kõlab ühtlasi grupi viimasel plaadil. Ta on varem korraks juba olnud Thresholdi laulja, aastatel 1993–1996.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee