Arvamus

Lauluvõistlus või friikide karneval? 

Kristjan Roos, 16. mai 2019, 17:15
Kuigi poolfinaalis laulis Victor Crone mõned noodid mööda, lubas ta finaalis laulu perfektselt esitada. Foto: Jörgen Norkroos
Eestit esindava Victor Crone’i jõudmine Eurovisioni finaali ei vallandanud siin küll eufooriat, aga tõi paljudele vast ikka tsipake rõõmu.

Vähemalt vallutas kaabude ja Ott Tänaku asemel meedia mõneks hetkeks miski muu. Vähemalt oli teisipäeva õhtul sotsiaalmeedia täis Eurovisioni-teemalisi kommentaare. Tunti rõõmu, et rootsi poiss tegi Eesti eest oma ära.
Vaatajanumbridki kinnitavad, et tee mis tahad, Eurovisionit ikkagi vaadatakse. Kuigi algusaegade pigem soliidne ja akadeemiline lauluvõistlus on nüüdseks kujunenud ürituseks, mis meelitab kohale üksjagu karvaseid ja sulelisi. Ütleme nii, et EKRE valijad nad ilmselt ei ole.


Vuntsidega naine ja paljud teised koomikud on muutnud ürituse parajaks friikide paraadiks. Tõsi, paljud riigid pole palaganiga kaasa läinud. Eestigi on nalja Eurovisionil harva teinud, meenub vaid Kreisiraadio.


Kui mõned eriskummalised numbrid ja üksikud õnnestunud palad välja jätta, on Eurovisioni vaatamine-kuulamine tõsine eneseületus. Igaüks, kes on suutnud kõik laulud ära kuulata, võiks saada lausa medali.


Seevastu punktide andmine on alati olnud põnev. Selles on kirge ja draamat ja ühtlasi saab väga hea pildi, kuidas meie naabrid meisse suhtuvad, millised rahvad saavad omavahel paremini, millised halvemini läbi.

Seega, Eurovision ei ole vaid muusikasõprade, vaid ka poliitikahuviliste jaoks kohustuslik vaatamine.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee