Värsked Tallinna uudised

Põhjala tehas täitub kontsertide ja kunstiga (1)

Linnaleht, 9. mai 2019, 17:51
Põhjala tehas asub Kopli poolsaarel endises kummitoodete tehases.Foto: Kalle Veesaar
Laupäeval kell 11 avab Kopli poolsaarel asuv Põhjala tehas (Marati 5) kogu päevaks linnarahvale uksed ning kutsub avastama kunagise kummitehase lugu, kogema seal nüüd toimuvat ja kaasa mõtlema tulevikust.

Kavas on kontserte, ekskursioone, töötube ja Arvamusfestivali ideeringlus. Lisaks avatakse suvebaar Botik koos rohelise salaaiaga. Kell 22 annab kontserdi Meisterjaan. Vanas tootmisangaaris visuaalrännaku saatel kell 22 algaval öökontserdil kuuleb viiuldaja Carmen Lindami loomingut.

MTÜ Põhjala Tehas liikme ja ürituse ühe korraldaja Jaanika Siiroja sõnul on tegu omamoodi ainulaadse verstapostiga tehase ajaloos, kuna ala pole huvilistele kunagi nii ulatuslikult avatud olnud. „Oleme viimastel kuudel korraldanud mõned ekskursioonid ja avastusretked tehase seinte vahele ning tõdeme aina enam, et huvi vanade tehasehoonete, nende ajaloo ja tegemiste vastu on suur. Seetõttu hakkabki tehase süda 11. mail põksuma ja ala täitub terveks päevaks elu ja meluga. See on eksklusiivne võimalus tulla uudistama tehast erinevate tegevuste, algatuste ja paikade kaudu.“

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee