Värsked Pärnu uudised

Pärnu on sisuliselt suveks valmis, rand saab korda 15. maiks 

Kristjan Roos, 9. mai 2019, 17:48
Nii nagu eelmisel aastal, heisatakse Pärnu rannas supelranna puhtust ja keskkonnasõbralikkust näitav Sinilipp. Kui Sinilipp heisatakse 5. juunil, siis rannavalve alustab 1. juunil.Foto: Mati Hiis
1. juunil algav rannahooaeg pole enam mägede taga ning paljud tööd rannas ongi juba lõpetatud, kuid lõplikult saab rand korda 15. maiks.

Millised suuremad muutused ootavad sel suvel ranna külastajaid? Linnavalitsuse meedianõunik Teet Roosaar vastab, et suurimaks muudatuseks on kindlasti eelmise aasta lõpus valminud muulitee, mis on pärnakate seas juba väga populaarseks muutunud, kuid mida turistid pole veel jõudnud avastada. Tänavu möödub muulide valmimisest 150 aastat ja 2019. aasta on Pärnus kuulutatud muulide aastaks. Legend pajatab, et noored armunud peavad üheskoos kõndima muuli lõppu ja oma armastust suudlusega kinnitama, et kindlustada igavene armastus. Linna meedianõunik lisab, et ranna külastajaid ootavad ka uue ilme saanud rannapingid.

Nagu eelmisel aastal heisatakse Pärnu rannas supelranna puhtust ja keskkonnasõbralikkust näitav Sinilipp.

Randa külastavad inimesed ei pea rannast või poest pudelivett ostma, vaid võivad kasutada avalikku joogiveekraani. „Rannaparki on paigaldatud kolm veepüstikut, millest tulevat vett võib juua ning sellega käsi ja jalgu pesta. Veepüstikud asuvad naisteranna sissepääsu lähedal parkla nurgas, Lehe tänava pikendusel rannahoone lähedal laste mänguväljaku ääres ja Side tänava pikendusel rannas asuva parkla kõrval,“ selgitab Roosaar.

Põnevatest üritustest suvepealinnas sel suvel puudust ei tule. Kuigi Weekendit enam ei toimu, on kavas üksjagu rannavolle- ja rannavõrkpallivõistlusi ning mõistagi tähendab ühe ürituse lõpp ka teise algust. „Uueks ürituseks on näiteks 12.–13. juulil toimuv tänavaartistide festival Walk, mis toob kaheks päevaks tänavatele hulga kunstnikke, muusikuid, (tule)tantsijaid, elavskulptuure, tsirkuseartiste, lüürikuid ja teisi meelelahutajaid. Sama põnevaks tõotab kujuneda 26. ja 27. juulil Rannapargis toimuv naudingufestival Tunne, mille korraldavad kohalikud noored,“ selgitab Roosaar.

Suvi, rand ja Pärnu on kui sünonüümid ning linlased ja linna külalised mõtlevadki enim just suvel rannale. Aga Teet Roosaar rõhutab, et Pärnu on mitmekihilisem. Esimese, jah, moodustavad rand, Tervise Paradiis, Steffani pitsarestoran ja teised teada-tuntud kohad. Kogenumad suvekülalised oskavad aga üles otsida ka näiteks CCCP Põgenemistoad, Maarja-Magdaleena gildi, miniloomaaia ja Pernova loodusmaja. Loodusmajas uuendatakse praegu planetaariumi ning rajatakse sinna 360-kraadise panoraamvaatega 4K-elamuskino.

Suvepealinn suudab linna esindaja sõnul huvitavaid ajaveetmisvõimalusi pakkuda väga erinevate huvidega inimestele. „Kelle arvates on linna ägedaim koht Raba 5 noortekeskuses asuv siserulapark, kes peab parimaks Pärnu filmifestivali või Pärnu muusikafestivali,“ loetleb Roosaar.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee