Vaba aeg

Rosalía ekskurss flamenkopopi maastikul 

Ülo Külm, 9. mai 2019, 17:34
Rosalía „El mal querer“ Foto: Sony Music
Rosalía Vila Tobella on 25-aastane hispaania laulja, laulukirjutaja, näitleja ja plaadiprodutsent. Rahvusvaheliselt tuntuks sai ta eelkõige flamenkomuusika töötlustega ning tänu koostööle mitme suurekaliibrilise artistiga, nagu J Balvin, Pharrell Williams ja James Blake.


Rosalía lööb eelkõige selgelt eristuva puhta, maheda, pehmema vokaaliga. Novembris ilmunud „El mal querer“ on ta teine stuudioalbum, esikplaat „Los angeles“ valmis aastal 2017. „El mal querer“ on teinud tubli tähelennu: platseerus Hispaania plaadiedetabelis ja USA latiinopopi albumite („Billboard“) edetabelis esikohale.

Plaadil puhuvad uued tuuled. Tegu on ühtaegu julgelt eksperimenteeriva, aga ka melodramaatilise kontseptalbumiga, mille teemaks on toksilised suhted. Plaadi loomiseks on Rosalía inspiratsiooni ammutanud 14. sajandist pärinevast Occitani romaanist „Flamenca“. Muusikaliselt kulgeb plaat balansseeritult flamenkopopi ja eksperimentaalpopi värvikal maastikul, kuid sellelt leiab alternatiivse R&B, art pop’i ja isegi folgi elemente.

Õnnestunuimaks lauluks on kahtlemata „Bagdad“, kuid ega samas ühtlases nauditavas rütmis mõnusasti põtkiv „Pienso en tu mirá“ sellele palju alla ei jää.

-----------------------
Rosalía „El mal querer“ (Sony Music)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee