Värsked Pärnu uudised

Pärnu lastefestival muudaks Rannapargi nime 

Linnaleht, 2. mai 2019, 18:31
Rõõmsate Laste festivali mullune peenar. Foto: Rõõmsate Laste festival
20. juulil juba neljandat korda Rannapargis toimuva Rõõmsate Laste festivali korraldajad sooviksid, et festivali toimumispaika hakataks kutsuma Rõõmsate Laste rannapargiks.

Festivali korraldajad tegid ka Pärnu linnavalitsusele pargi poolitamise ja ühe osa nime muutmise avalduse. Festivali kommunikatsioonijuhi Kerstin Raja sõnul tahetakse ettepanekuga tuua tähelepanu Rannapargi vähem tuntud alale ja vähendada segadust suures pargis näiteks festivali asukoha määramisel.

„Saime Pärnu linnapealt kena vastuse, et arusaadavalt ei ole erinevatel põhjustel linna oluliste maamärkide nime muutmine lihtne ega mõttekas. Samas tõi linnapea välja, et paljud nimetused hakkavad levima rahvasuus ning tänu sellele ei olegi tingimata vaja ametlikult koha nime muuta. Haarasime sellest mõttest kinni ning püüame seda kaunist pargiala veelgi rohkem tutvustada ja levitada Rõõmsate Laste rannapargi nime,“ ütles Raja.

Kõnealune Rannapargi osa asub Ammende villa taga, selle peasissepääs on Remmelga tänavalt. Alale pääseb ka mööda kergliiklusteed Kuursaali või muuli poolt. „See on avar, põlispuude, suurte murulappide, kergliiklusteede ja mitmesuguste mängimisvõimalustega ala, kus kogu perega igal aastaajal aega veeta. Rõõmsate Laste festivali ja linnavalitsuse poolt on sinna mitmel kevadel rajatud ka lillede ja tarbetaimedega päikesepeenar,“ kirjeldas parki Raja.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee