Värsked Tartu uudised

Tudengid hakkavad Emajõe kohal läbima takistusrada 

Kristjan Roos, 25. aprill 2019, 17:28
Laupäeval algavate ja 4. maini kestvate Tartu tudengipäevade kavast leiab üle 150 ürituse. Melu peaks linnas seega olema tavapärasest rohkem. Pildil hetk mulluselt paadirallilt.Foto: Reigo Teervalt
Tartu tudengipäevad ja Emajõe üritused on lahutamatud: pühapäeval ootavad ees traditsioonilised klassikud „Karsumm“ ja paadiralli, aga laupäeval näeb uustulnukat „Wipe outi“.

„Olete näinud telekast seda saadet, kus inimesed jooksevad ja põrkavad mööda libedaid hiiglaslikke palle ning üritavad seejärel takistusrada läbida? Enam ei pea vaatama, kuidas trullakad ameeriklased seda teevad, vaid nüüd on teil tudengitena võimalus näidata, kuidas asi tegelikult käima peaks! Püstitame Emajõele takistusraja, mida need, kel julgust jätkub, saavad ükshaaval läbida,“ lubavad laupäeval kell 12 algava ürituse, telesaatest „Rajalt maha“ inspireeritud „Wipe outi“ korraldajad.


Tudengipäevade meediajuht Liisa Johanna Lukk tõdeb, et Emajõe kohal oma jõu ja tasakaalu takistusrajal proovile panemise vastu tuntakse väga suurt huvi. Osavõtukohad said täis mõne minutiga. Tundub, et tudengeid ei häiri isegi see, et rajal libastujaid ootab külm jõevesi.


Üksjagu palju osalejaid on oodata ka pühapäeval kell 12 algavale „Karsummile“ ja kell 15 algavale paadirallile. Tõsi, võrreldes paadiralli hiilgeaegadega, kus stardis oli sadakond paatkonda, jääb võistlus tagasihoidlikumaks. „Ju siis on kevadine Emajõgi paljude tudengite jaoks ikkagi natuke hirmutav,“ pakub Lukk.


Peale „Karsummi“ ja paadiralli tõotavad tudengipäevade tippüritusteks kujuneda volbriöö tähistamine Kaarsillal ja tudengite öölaulupidu. Tänavu esineb volbriööl Kaarsillal funkbänd Lexsoul Dancemachine ja näeb ilutulestikku. Vaatemäng algab kell 23.


4. mail, festivali viimasel õhtul kell 21 algab Tartu lumepargis suurejooneline tudengite öölaulupidu. Linnarahvas ja tudengid on oodatud liituma avarongkäiguga, mis saab alguse kell 20 Raekoja platsilt. Lumepargis alustab aga juba kell 20.15 esinemist indie-folkbänd Forest Kämp.

Tudengipäevade meediajuht märgib, et pärast mõningast pausi on tudengipäevade kavas tagasi mudamaadlus, tudengifilm ja tudengilaul. Seejuures 3. mail kell 22 Küüni tänaval algavas mudamaadluses saavad sel korral osaleda ka mehed.

Kas aga kogu selle peo ja pillerkaare kõrval jätkub tudengitel aega loengutes käia? Liisa Johanna Lukk vastab, et eriti seda muret ei peaks olema, sest päevased üritused toimuvad suuresti nädalavahetusel, nädalasisesed aga õhtusel ajal. „Tudengitele kulub vaimu väljapuhkamine enne peagi algavat eksamiperioodi kindlasti ära,“ lisab ta.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee