Arvamus

Meedia kiusab ehk macho osutub lumehelbekeseks 

Kristjan Roos, 25. aprill 2019, 17:21
Kui aga meedia küsib midagi, mis avaliku elu tegelase agendasse ei sobi, tulevad kohe jutud kallutatusest. Foto: Andres Varustin
Paljud Eesti avaliku elu tegelased arvavad, et meediakajastus peab olema kui sisuturundusartikkel: positiivne, intervjueeritavat ainult heast küljest näitav lugulaul, mida nad saavad hiljem sotsiaalmeedias jagades kasutada ära enda reklaamimiseks.

Mõistagi on siinkohal – üllatus-üllatus – esirinnas poliitikud, keda meedia nende hinnangul põhjendamatult kiusab. Jah, jutt käib jälle EKRE-st, aga samasugust arvamust, et just neid rünnatakse, on jaganud kõik Eesti erakonnad.

Iga natukegi teravama küsimuse esitada julgeva ajakirjaniku ristivad poliitikud kohe automaatselt konkureeriva erakonna ruuporiks. Muidu meeldib küll nendelesamadele poliitikutele, aga ka näiteks osale kultuuritegelastele ja sportlastele eksponeerida end tugevate isiksustena, tõeliste macho’dena. Kui aga meedia küsib midagi, mis avaliku elu tegelase agendasse ei sobi, tulevad kohe jutud kallutatusest. Ja täielik solvumine. Aga mida see näitab? Ei muud, kui macho osutub tegelikkuses lumehelbekeseks.

Selles kontekstis on asjakohane vaadata ka dokumentaalfilmi ralliäss Ott Tänakust. Kummastav oli näha kaadreid, kus tippsportlane talle küsimusi esitanud ajakirjaniku sisuliselt pikalt saadab. Polnud õige küsimus! Väidetavalt on Eestis koguni sporditippe, kel koostatud nimekiri ajakirjanikest, kes ei peaks nende võistlusi välismaal kajastama.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee