Linnaleht

Tour of Estonia taas Tallinna linnatänavatel 

Linnaleht, 25. aprill 2019, 17:11
Tour of Estonia teine etapp on traditsiooniliselt Tallinna–Tartu GP (tänavu 187 km). Velotuur lõpeb laupäeval haarava Tartu GP-ga (173 km).Foto: Tarmo Haud
Tänavune Eestimaa velotuur Tour of Estonia tuleb vaatemängulise uuendusega: pärast 2013. aastat avab tuuri taas Tallinna tänavatel sõidetav proloog.


23.–25. maini peetava UCI 2.1 kategooria profiratturite velotuuri stardijoonele tuleb 15 meeskonda kokku üle 100 ratturiga. Praeguse seisuga on osalemist kinnitanud ka kaks pro-kontinentaalmeeskonda, sealhulgas Mihkel Räime koduklubi Israel Cycling Academy. Mõistagi on kohal Eesti koondis.

Tänavuse tuuri muudab eriliseks 23. mai õhtul Tallinna lauluväljaku ümbruses sõidetav 3,7-kilomeetrine proloog. See oli viimati tuuri kavas 2013. aastal, mil toimus esimene Eestimaa velotuur.

„Ratturite kohapealt on lisanduv avaetapp kindlasti huvitav, sest proloogi rada on väga mitmekesine: on kiire ja sirge lõik, järsk tõus, samuti on hoogsaid laskumisi ning osavust nõudvaid kurve. Pealtvaatajale on see hästi vaadatav, näiteks nii tõusul kui ka lauluväljaku territooriumil,“ ütles Tour of Estonia peakorraldaja Indrek Kelk.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee