Värsked Tallinna uudised

Tallinn on pühapäeval täis tasuta džässikontserte 

Linnaleht, 17. aprill 2019, 18:08
Kell 19 astub Vabal Laval üles bluusimees Raul UkaredaFoto: Jazzkaar
Pühapäeval, Jazzkaare tasuta kontsertide päeval jõuab džäss lisaks Telliskivi loomelinnaku ümbrusele Vabaduse väljaku lähedusse, sest tähistatakse Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli 100. sünnipäeva pidustuste algust.

Kavas on ligi 40 üritust, nende hulgas 27 kontserti. Jazzkaare tasuta kontsertide päeva programmijuht ja muusik Marti Tärn toob välja mõned neist.

Kell 8 algab Vabaduse väljakult retk linnulaulu kuulamaFoto: Rene Jakobson

*Kevadhommikul on kõige ilusam heli kahtlemata linnulaul. Seega soovitan alustada hommikut juba kell 8 Vabaduse väljakult koos linnuentusiast Peep Veedlaga. Ta aitab leida linnahelide seest ka linnaruumis pesitsevate lindude laulu. Seejärel tasub kulgeda Telliskivi loomelinnaku alale Vabale Lavale, kus ootavad Janno Trumpi bassihelid, mille saatel saab virgutada end kell 10 algaval hommikujoogal.

Kell 11 esineb Velvetis Anna KaneelinaFoto: Jazzkaar

*Disainibüroo Velvet on olnud juba aastaid tasuta kontsertide päeval üks artistide lemmikesinemispaiku. Sel aastal toimub seal kontserte lausa kaks. Kell 11 astub lavale hiljuti uue plaadi välja andnud Anna Kaneelina ning kell 16 saab kontrabassimängija Mingo Rajandi eestvedamisel jälgida põnevat vaatemängu lahendamaks olukord, kus iga liigutus ja otsus on elu ja surma küsimus.

*Lõunane aeg kell 12 on sobiv aeg viskamaks pilk peale, kuidas kasvab uus muusikute põlvkond. Punases majas võib kuulda rahvusvahelise projekti Kids Can #noorjazz tänavuaastast tulemust. Muide, kas teadsid, et rahvusvahelise projekti Eesti esindaja liikmete seast leiab lisaks andekale noorele pianistile Susanna Teimannile kinolinalt tuntud Paula Ritsi, trummar Reigo Ahvena poja Uku Oliveri ja Siim Aimla tütre Aino Raheli?

*Pärast lõunasööki võiks end taas pisut liigutada. Sel korral siis svingirütmis. Vabal Laval ootab kell 13 kõiki huvilisi svingtantsu töötuba, mis sobib nii kogenud tantsusõpradele kui ka neile, kes pole sellest eales kuulnud. Kui sinust erilist svingijat pole, siis võta ette jalutuskäik Vabaduse väljaku suunas, sest kell 13 alustab pidustustega Otsa-kool. Päeva kestel toimuvad kontserdid Wabaduse kohvikus, klubis Philly Joe’s, My City hotellis ja kooli enda saalis.

*Sel aastal langeb tasuta kontsertide päev kokku munadepühadega, mistõttu ei puudu ka programmist üks korralik munade värvimine ja koksimine. Kell 14 oodatakse Punase maja kohviku alale kõiki mune värvima, leidma kõige ilusam muna ning lõpuks panema end proovile väikesel koksimisvõistlusel.

Kell 14 annab Arsenali keskuses kontserdi Kali BriisFoto: Jazzkaar

*Kui munad juba varem kodus värvitud, tasuks jalutada põhja poole. Kell 14 leiab Arsenali keskusest eklektiliste helide ja soulist inspireeritud vokaaliga ansambli Kali Briis. Miks mitte nautida veidi mere ääres värsket õhku ning liikuda siis tagasiteel Telliskivi loomelinnakusse läbi Põhjala pruulikojast, kus esineb kell 16 hiljuti Riias maineka auhinna saanud Marianne Leibur.

Kell 17.30 kuuleb Punases majas Duo RuutuFoto: Markus Vedler

*Kui džässirütmid on pea juba sassi ajanud, tasuks kuulata 17.30 Punases majas, milliseid hääli saab välja võluda kandlest. Duo Ruut on vaimustanud Noortebändi konkursi võidust alates nii Tallinn Music Weeki publikut kui ka muusikasõpru üle Eesti. Ruudu nelja külge hoiavad püsti Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane, kes õpivad alles gümnaasiumis.

*Programmi suur kulminatsioon toimub kell 19 Vabal Laval, kus bluusimehe Raul Ukareda bändiga astuvad üles Teele Viira ja Jan Uuspõld. Ukareda mäng on alati kirglik ja keskendunud, mistõttu on ta aastate jooksul jõudnud esinema ka Ameerikasse ning mitmele poole mujale maailmas.

*Kui sulle tundub, et kell on veel vähe, siis muusika kestab edasi Vabaduse väljakul asuvas džässiklubis Philly Joe’s, kus kell 21.30 algav päeva viimane etteaste kuulub 100. sünnipäeva tähistavale Otsa-koolile ja selle õpetajatele.

Kogu kava vaata Jazzkaare kodulehelt jazzkaar.ee.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee