Arvamus

See kevad tuleb Eestis teisiti (1)

Kristjan Roos, 11. aprill 2019, 17:57
Poliitikast räägivad praegu needki, keda see varem suhteliselt ükskõikseks jättis. Paradoksaalselt on aga samal ajal paljudel perekondlikel kokkusaamistel poliitikast sageli tark mitte juttu teha. Foto: Andres Varustin
Kes osanuks veel kas või pool aastat tagasi ennustada, et president Kersti Kaljulaid läheb Moskvasse kohtuma Vladimir Putiniga, isa-poega Helmed on saamas ministriks ja Tallinna hakkab juhtima end ise venekeelseks linnapeaks nimetav Mihhail Kõlvart.

Poliitikast räägivad praegu needki, keda see varem suhteliselt ükskõikseks jättis. Paradoksaalselt on aga samal ajal paljudel perekondlikel kokkusaamistel poliitikast sageli tark mitte juttu teha. Eestis on erakondi, mille toetajatele on nende maailmavaade kui usk ja liidrite loosunglikud väljaütlemised kui kantslist kuulutatud sõna, millele mitte keegi vastu vaielda ei tohi ... või muidu.


Aga ikka püsib paljudes lootus, et ehk läheb EKRE ja nende raju retoorikaga lõpuks nii, nagu juhtus Soomes Põlissoomlaste erakonnaga, kelle reljeefsed väljaütlemised muutusid ajapikku tasakaalukamaks ning erakond ise parketikõlblikuks. Eks näis.

Samas kas ikka on põhjust seda eeldada, kui meedia jaoks juba vaat et iganädalaseks klikikorje allikaks saanud raadiosaates „Räägime asjast“ leidis rahandusministriks saav Martin Helme, et ministeeriumi prognoose ta tõsiselt ei võta. Sinna juurde ikka needsamad jutud „süvariigist“ ja „lillast agendast“.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee