Linnaleht

Harku rabas joostakse juba 91. korda 

Linnaleht, 11. aprill 2019, 17:52
Mullu kevadel toimus 89. Rabajooks. Foto: Nõmme linnaosavalitsus
Pühapäeval 91. korda Harku raba teedel toimuv tasuta Rabajooks on kogu pere spordiüritus, mis toimub kaks korda aastas – kevadel ja sügisel.

Rabaringi pikkus on 6,3 kilomeetrit ning stardipaik Pääskülas Suvila ja Kalda tänava ristmiku läheduses. Start on avatud kella 11–12, jooksjaid lubatakse rajale viie minuti tagant. Finišis saab igaüks oma aega elektrooniliselt ajatabloolt vaadata, kiipidega ajavõttu ei ole. Finiš suletakse kell 13.

Esimeses ühisstardis startinute vahel selgitatakse välja kolm paremat meest, naist, poissi (sündinud 2007. aastal või hiljem) ja tüdrukut (sündinud 2007. aastal või hiljem). Esimesed 2000 lõpetanut saavad täidetud osavõtjakaardi vastu traditsioonilise vimpli. Osavõtjakaardi võib täita enne starti kohapeal.
Esimene Rabajooks toimus 1974. aasta kevadel ja siis oli osalejaid kõigest 71, kuid 1980. aastate lõpuks tuli rajale juba paar tuhat jooksusõpra. Taasiseseisvumisele järgnenud aastatel oli osalejate hulk küll varasemast väiksem, aga viimastel kordadel on osalejate arv ületanud taas kahe tuhande piiri.

Osalejatel tasuks Rabajooksule tulla võimalusel jala, jalgratta või ühistranspordiga, sest parkimisvõimalused on piiratud. Jalgrattaga tulijatele on avatud valvega rattaparkla. Kohapeal on võimalik vahetada riideid ja jätta kotid hoiule riidehoidu.

Autosid ei saa parkida stardi-finišiala lähedusse. Korraldajad soovitavad autod parkida Kadaka puiestee ja Õitse tänava vahelisele Kalda tänava lõigule, Tihniku tänavale või Tähetorni tänava äärsesse kergliiklustee parklasse.
Vaata ka ürituse kodulehte rabajooks.ee.

-----------------------------
Tartu Sinilillejooks
Laupäeval kell 13 antakse Tartus Raekoja platsil start 3,2 kilomeetri pikkusele veteranide auks korraldatavale Sinilillejooksule. Rada kulgeb Raekoja platsilt mööda Emajõe kaldapromenaadi tagasi platsile.

Juba varem, kella 11–13 saavad lapsed osaleda Sinilillekese jooksudel.
Lisaks on soovijatel võimalik end proovile panna: teha enne jooksu tegevväelastele kohustuslik 2019. aasta üldfüüsiline test, mis koosneb toenglamangus kätekõverdustest, selililamangust istesse tõusmisest ja 3,2 kilomeetri pikkusest jooksust.

Sinilillejooksule saab registreerida aadressil annameau.ee/sinilillejooks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee