Arvamus

Kui eestlane läheb meelt avaldama 

Kristjan Roos, 5. aprill 2019, 12:29
Nüüd on tänavale tulnud EKRE valitsusse pääsemise vastased: nädalavahetusel marsiti Tallinnas ja Tartus, neljapäeval jagati Isamaale ja Keskerakonnale protestiks kaabusid ning järgmise nädala pühapäeval korraldatakse üritus lauluväljakul. Foto: Martin Ahven
Erinevalt näiteks prantslastest, kellest osa on praegu selga ajanud kollase vesti ja protestib president Macroni vastu linnatänavatel kohati lausa vägivaldselt, pole eestlastel üldjuhul kombeks tänavale minna, et meelt avaldada ning oma ja vahel ka teiste õiguste eest seista.


Arvestades meie rahulikku ja leplikku loomust ja mõttelaadi – kannatame kõik ära ja küll tulevad ka paremad ajad –, peab ikka „Taani riigis miskit väga mäda olema“, kui ka eestlane tuleb meeleavaldamiseks uksest välja.

Samal teemal

Või on tõesti ajad muutunud, sest küll marsivad praegu oma õiguste eest naised, küll tõrvikutega tegelased. Nüüd on tänavale tulnud EKRE valitsusse pääsemise vastased: nädalavahetusel marsiti Tallinnas ja Tartus, neljapäeval jagati Isamaale ja Keskerakonnale protestiks kaabusid ning järgmise nädala pühapäeval korraldatakse üritus lauluväljakul.

Poliitilised meeleavaldused ongi üks osa poliitikast, poliitilisest debatist. Kui eestlane selles osaleb, järelikult läheb talle ühiskonna areng südamesse. Aga samas oleks tore, kui kogu selle piketeerimise ja meeleavaldamise juures ei läheks meelest peamine: maailmavaated võivad igaühel meist olla erinevad, aga armastus siiski vaid üks – Eesti!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee