Värsked Pärnu uudised

Laupäeval tuleb pidu, sest tähistatakse Pärnu päeva 

Linnaleht, 5. aprill 2019, 12:12
2010. aastal Pärnus loodud indie-bänd Sibyl Vane esitleb Pärnu päeval oma linnatuuri. Foto: Erlend Štaub
Laupäeval toimub suvepealinnas arvukalt toredaid üritusi. Midagi peaks leidma igaüks, sest mõeldud on nii muusikasõpradele, gurmaanidele kui ka spordiharrastajatele.

Esimest korda peeti Pärnu päeva 2011. aasta 24. aprillil, et tähistada linna 760. sünnipäeva. Kahel esimesel aastal oli Pärnu päev ülestõusmispühal, sest just siis, aastal 1265, andis Saksa ordu Liivimaa haru meister Conrad von Mandern välja privileegi, millega kinkis linnale maa lossi ees jõest mereni, kuni Reiu suudmeni. Alates 2014. aastast on Pärnu päeva tähistatud 5. aprillil. Kui see päev langeb argipäevale, tähistatakse linna päeva sellele järgneval nädalavahetusel.

Üheks omapäraseks ürituseks tõotab kujuneda kell 14 Riia Söögitoas (Riia mnt 28) algav üritus „Sibyl Vane’i Pärnu kogemus: kuidas kohalik muusika saab aidata kodulinna?”. Üritusel esitletakse linnatuuri, millega muusikud avavad ennast ja oma kodulinna isikliku nurga alt. Lisaks toimub paneeldiskussioon teemal „Kohalik muusika ja Pärnu nägu – kuidas saaksid kohalikud artistid olla linna näo kujundamisse rohkem kaasatud?“, kus arutlevad kohalikud arvamusliidrid ja kultuuriinimesed. Muusikalist meelelahutust pakub The Boondocks ning soetada saab Pärnu muusikute albumeid ja fännitooteid.

Muusikat võib Pärnu päeval nautida mujalgi. Näiteks kell 17.30 algab raekojas tasuta kontsert „Sulle, Pärnu!”, kus esinevad Pärnu kammerkoor, sopran Ave Aava ja Pärnu käsikellakooli lasteansamblid.

Iseseisvuse väljakul pakutakse kella 13–17 kontserdiprogrammi „Sõbrad külas“. Kell 13 alustab vokaalgrupp Mirt, kell 14 saab kuulata Rasmus Rändveed, kell 15 Swingin’ Sistersit ja kell 16 Steven Ilvest.
Kella 11–14 peetakse Pärnu keskväljakul Sinilillejooksu üritusi. Kell 11 algavad lastejooksud, kell 13 antakse põhijooksu start. Stardi ja finiši ala asub Pärnu keskraamatukogu taga. Jooksurada kulgeb raamatukogu tagant läbi Pärnu jahtklubi Rannaparki ja tagasi.

Lisaks saavad huvilised proovida fotoorienteerumist. Oodatud nii suured kui ka väikesed, sest avastamis- ja äratundmisrõõmu on varuks igale vanusele. Orienteerumine ei käi kiiruse peale, vaid võib valida enda ja seltskonna jaoks sobivaima aja. Orienteerumiskaardi leiab linna kodulehelt, aga toimumispäeval võib kaarti kella 10-st küsida ka Linnakodaniku majast (Nikolai 8) ja Pärnu muuseumist (Aida 3). Kell 16.30 saab Iseseisvuse väljakult stardi rattaretk.
Ka paljud muuseumid on Pärnu päevaks koostanud eriprogrammi.

Vaata kogu päeva kava aadressilt parnu.ee/index.php/parnu-tutvustus/ajalugu/parnu-paev.

-----------------------
Kaks põnevat giidituuri
Pärnu päeval korraldab Pärnu giidide ühing linnas tasuta ringkäike.
Kell 12 „Tisleripojast linnaarhitektiks“ (giid Heli Tooman). Tuur algab Siinmaa monumendi (Rüütli 1a vastas Vallikäärus) juurest ja lõpeb Pärnu rannahotelli (Ranna pst 5) juures.

Kell 14 „Kes need jäljed siia jättis? Kes on kunstis, kirjanduses, ajaloos jne jätnud jälje Pärnu kesklinnas?“ (giid Erika Jeret). Tuur algab Pärnu külastuskeskuse (Uus 4) juurest ja lõpeb Pärnu muuseumi (Aida 3) juures.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee