Dilaila

Töökaasa ja kodukaasa 

Dilaila, dilaila@linnaleht.ee, 5. aprill 2019, 12:10
Kas sina tead, kes on sinu naise või mehe töökaasa? Ei, mitte see, kellega ta salaja jõulupeol kuuse varjus musitas. Ehkki kui sa ka tead, et selline tegelane eksisteerib, siis peaksid ilmselt oma suhte üle tõsiselt järele mõtlema.

Töökaasa on hoopis see vastassoo esindaja, kellega su kallim on tööl lahutamatu, koju ta aga kaasa ei tule. Minu töökaasa on näiteks 60-aastane vanaisa, kes oma sarkastilise huumorisoone ja kommunisminaljadega ka kõige kiirema tööpäeva kiiremini õhtusse viita suudab.

Kuid töökaasaga suheldes tuleb järgida kuldreeglit: töökaasat ei tohi kunagi kodukaasale tutvustada. Näiteks mu sõbrants arvas, et ta mees ja töökaasa saaksid kindlasti hästi läbi. Nii korraldaski ta neile õhtusöögi neljale ehk topeltkohtingu. Juttu jätkus tõesti kauemaks! 90 protsenti vestlusest toimus sõbrantsi ja ta kolleegi vahel, samal ajal kui nende kaaslased haigutasid. Nüüd arvab sõbrantsi mees, et ta naisel on kolleegiga afäär, ning töökaasa armukade naine on mehele igal õhtul kontorisse järele tulema hakanud. Ups!

Minu töökaasa suurim õudusunenägu on aga avastada koju jõudnuna, et ma olen külla tulnud ja joon ta naisega diivanil veini. Huvitav, mis saladusi ta oma abikaasa eest peidab?

Ahjaa, mu sõbrad jätavad massiliselt paastuajaks midagi maha. Kes kohvi, kes šokolaadi... Kui igav! Kuid kõige ekstreemsem tegelane, keda tunnen, loobus 40 päevaks telefoni kasutamisest. Nojah, tegelikult talle ei meeldinudki telefonimüüki teha, nüüd leidis ta aga oma sisemise katoliiklase, kes ka bossi jaoks mõjuva põhjusega lagedale tulla aitaks. Kuna näiteks juudid ei tohi laupäeviti midagi teha, siis Iisraelis on levima hakanud sabati režiimiga elektroonika. Võib-olla leiame ka mu kolleegile paastuaja režiimiga telefoni?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee