Vaba aeg

TMW – kolme päevaga 100 põnevat välismaa artisti 

Linnaleht, 28. märts 2019, 17:19
Rootsi klubides populaarsust võitnud Merilinil on väga hea meel mängida Tallinn Music Weekil ja sellega koos lõpuks ka sünnimaa pinnal esineda.Foto: TMW
Täna alanud ja laupäevani kestval Tallinn Music Weekil esineb kümnes klubis ja kontserdisaalis kokku 170 artisti 28 riigist, neist enim bände – 70 on mõistagi Eestist.

Nimekamate artistide seas on Iirimaa elektroonikaduo Lakker, Vene nüüdismuusika staar Kirill Richter, USA mürarokkbänd Ceremony ja Eesti oma tuntumad tegijad Anna Kaneelinast Trad.Attack!-ini.


Tallinn Music Week sarnaneb mõnes mõttes Pimedate Ööde filmifestivaliga: sealt leiab pärle, milleni huvilised muidu ei pruugi jõuda. Korraldajad lubavad, et muusikafestivalil kohtub kogu maailma uute artistide paremik juba tuntud tegijatega meilt ja mujalt ning kava žanrispekter ulatub eksperimentaalsetest tulevikuhelidest tabelipopini.

Üks võimalus on lihtsalt minna mõnda klubisse või kontserdisaali kohale ja vaadata, mis juhtuma hakkab. Samas on see ka väga hea võimalus kuulata, millist põnevat uut muusikat tehakse naaberriikides. Linnaleht toob välja viis põnevat artisti põhjamaadest.

Cumbeast (Soome)

Cumbeast (Soome)Foto: TMW

2005. aastal moodustatud Cumbeast on äge deathgrind’i mängiv bänd Soome lääneranniku linnast Turust. Praeguseks on Pathologically Explicit Recordsi vahendusel välja antud kolm täispikka albumit ja neljas album „Straight Outta Sewer“ ilmus Rotten Roll Rexi alt 2016. aastal.
Pühapäeval kell 00.45 Telliskivi rohelises saalis

Merilin (Rootsi)

Rootsi klubides populaarsust võitnud Merilinil on väga hea meel mängida Tallinn Music Weekil ja sellega koos lõpuks ka sünnimaa pinnal esineda.Foto: TMW

Merilin on Eestist pärit, kuid Rootsis üles kasvanud Stockholmis tegutsev tech house’i DJ, kes segab raskeid biite üle piiri mineva stilistikaga. Senini on ta biitidega kajama löönud Stockholmi klubisid. Tema stiil ulatub võimsast, bassikesksest tech house’ist üheksakümnendate tantsufragmentide, elektrobiitide ja meloodilise teknoni välja.
Pühapäeval kell 4 Hallis

Little Fury (Taani)

Little Fury (Taani)Foto: TMW

Little Fury rikkalikku, sakilise loomuga, mürast ja rütmidest läbi imbunud muusikastiili kannab punkrokilik keeldumise printsiip. Tegu on häbematult lihvimata, kirest kantud muusikaga, helipildiga, kus „In Utero“ ja „Unknown Pleasures“ käivad kummitamas ning kus tujukas Kopenhaagen sulandub agara New Yorgiga üheks. Koos oma live-bändiga viljeleb ta mürarokki.
Laupäeval kell 15.15 Viru keskuse linnalaval, pühapäeval kell 00.30 Sveta baaris

Vassvik (Norra)

Vassvik (Norra)Foto: TMW

Oslos elav helimaastike kunstnik – vokalist, muusik ja helilooja Torgeir Vassvik on pärit Euroopa mandri põhjapoolseimast otsast Gamvikist. Ansambliga Vassvik läheneb ta oma rahva arhailisele ja transsi viivale joiule ainulaadse ja maagilise energiaga. See on värske pahvakas muusikat Arktika ookeani kallastelt.
Laupäeval kell 21.15 Erinevate Tubade klubis

Rokky (Island)

Rokky (Island)Foto: TMW

Rokky on Berliini tänavamuusik Islandilt, kes müüs oma uue tantsuloo Espritile enne, kui laul avalikkuse ette jõudis. Kitarri ja mikrofoni kasutades on ta tänavamuusikuna esinenud Berliini raudteejaamades. Tema esimene lühiplaat ilmub tänavu. Stuudios püüdleb ta aga elektroonilise muusika poole, sest soovib, et inimesed temaga koos tantsiksid.
Laupäeval kell 18 Erinevate Tubade klubis

Samal teemal

27. märts 2019, 11:34
Tallinn Music Weeki kolmel õhtul luuakse Noblessneri sadamalinnakusse heli- ja valgusrada hilisele uitajale
21. märts 2019, 17:58
GALERII | Tänavakunsti täis Telliskivi
21. märts 2019, 17:29
Tallinn Music Weeki saab nautida ka tasuta

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee