Linnaleht

Tallinnas võistleb ligi 2000 noort maadlejat 

Linnaleht, 28. märts 2019, 17:13
„Matil madistamine on laste jaoks pigem müramine ja see meeldib enamikule neist,“ on võistluse korraldaja Vello Leitham selgitanud.Foto: Alar Truu
Reedest pühapäevani toimub Rocca al Mare suurhallis Euroopa suurim maadlusturniir, Kristjan Palusalu noorte maadlusvõistlus Tallinn Open, mis juhatab sisse nädalase maadlusfestivali Estonian Wrest Fest.


Tallinn Openil osaleb tänavu 29 riiki, see on võistluste ajaloo rekord, ning maadlema tuleb paar tuhat noort maadlejat.

Ühtlasi hakkab Tallinn Open kujunema ka Euroopa suurimaks naiste maadlusvõistluseks, sel aastal on sinna registreerunud 389 naismaadlejat. Reedel kell 18 algab uuendusena esimest korda Eestis naiste maavõistlus maadluses. Vastamisi lähevad USA ja koondnimetuse Lahe Soome Lahe võistkond alla koondunud maadlejad. Viimasesse kuuluvad Eesti, Soome ja Peterburi maadlejad.

Esmakordselt on riikidest esindatud India ja Austria koondised. Samuti tulevad võistlusele esimest korda USA naisjuuniorid.

Võistluste peakorraldaja Vello Leithami sõnul toimub maailma suurim maadlusvõistlus USA-s väikelinnas Fargos, kuhu kaheksa-üheksa päeva jooksul koguneb 5000 maadlejat. „30 aastat tagasi alustas see võistlus samuti ühepäevasena ja nõudluse tõttu kasvas suuremaks. Tallinn Openil on kolm päeva Saku suurhallis 2000 maadlejale üsna maksimum. Edasi saaks kasvada päevade arvult, aga see vajaks ka suuremat riigi ja kohaliku omavalitsuse tuge,“ vastas Leitham küsimusele, kas korraldajatel on ambitsioon tulevikus veel suurem turniir korraldada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtuleht.ee