Tarbija

Mis valdkonna töötajad käivad enim haigena tööl? 

Linnaleht, 28. märts 2019, 17:09
Enim käivad uuringu andmetel haigena tööl toitlustusvaldkonna töötajad.Foto: Vida Press
Ehkki haigena tööl käivate inimeste osakaal väheneb aasta aasta järel, leidub siiski neid ametikohti, mille esindajad varasemast rohkem enda ja teiste tervisega riskivad.

Tööportaal CVKeskus.ee uuris juba viiendat aastat töövõtjatelt, kas nad on haigena tööl käinud. Kui 2013. aastal oli haigena tööl käimine väga levinud ja koguni 95 protsenti uuringus osalenutest vastas, et lähevad haigusele vaatamata tööle, siis tänavuse uuringu tulemused näitavad, et haigena tööl käivate inimeste hulk on vähenenud 81 protsendini.

„Levinumad haigena tööl käimise põhjused on kindlasti soov vältida palgakaotust, kuid ka tunnetus, et teisiti jääb töö lihtsalt tegemata,“ kommenteeris uuringut CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. „On hea tõdeda, et pea iga viies tööandja hüvitab esimestel haiguspäevadel palga. See annab töötajatele selge signaali, et ka tööjõupuuduse valguses on töötaja tervis haigena rügamisest märksa olulisem.“

Kui vaadata tulemusi valdkondade lõikes, käivad kõige enam haigena tööl toitlustuse alal tegutsevad inimesed, seal ei jää koguni 90 protsenti töötajatest tõbisena end koduseinte vahele ravima. Teisel kohal on juhid, neist ilmub haigena alluvate ette lausa 88 protsenti. Tegemist on ka ainsate valdkondadega, kus eelmise aasta uuringu tulemustega võrreldes on haigena tööl käimine kahanemise asemel kasvanud.

Keskmisest enam käivad haigena tööl ka assistendid, finantstöötajad, müügiinimesed, transpordi- ja logistikatöötajad ning ehituse ja kinnisvara valdkonnas tegutsejad. Kõige vähem käivad haigena tööl infotehnoloogia, tööstuse ja tootmise ning mehaanika ja tehnika valdkonna inimesed.

Palgainfo agentuuri ja CVKeskus.ee mullu sügisel korraldatud tööandjate uuringu andmetest selgus, et 17 protsendis organisatsioonidest säilitatakse kõikidele töötajatele esimestel haiguspäevadel keskmine palk. Lisaks tõi 18 protsenti tööandjatest välja, et pakub haiguste ennetus- ja ravikulude hüvitamist. Tasuta tervislikku toitu pakub kõikidele töötajatele 17 protsenti tööandjatest.

---------------------
Haigena tööl käijad valdkonniti
Toitlustus 90%
Juhtimine 88%
Assisteerimine 87%
Finants 83%
Müük 83%
Transport/logistika 82%
Ehitus/kinnisvara 82%
Klienditeenindus 81%
Mehaanika/tehnika 79%
Tööstus/tootmine 77%
Infotehnoloogia 76%

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee