Arvamus

Ainult üks õige arvamus (2)

Kristjan Roos, 21. märts 2019, 17:35
Koalitsioonikõnelused Robin Roots
Paljud lootsid, et pärast valimisi saab kergemalt hingata.

Üks asi on see, et poliitikud hakkavad ju kohe oma lubadusi täitma ja palehigis rahva hüvanguks tööle (nali!).

Aga teine see, et rahutu, sageli poriloopimisega sarnanev ja sel moel ühiskonda lõhestav poliitkampaania pidanuks lõppema.

Aga võta näpust. Kaja Kallase kogenematus koalitsiooni moodustamisel, Jüri Ratase sõnapidamatus koostöö vältimises EKRE-ga ja üleüldiselt kõik, mis on seotud EKRE võimaliku valitsusse siirdumisega, on toonud välja väga suure vastasseisu ühiskonnas. Mõnes mõttes on tekkinud ka maailmavaadete vastasseis – eri rindejoontel on konservatiivid ja liberaalid.

Suure lõhe – mis ei jäta vist kedagi puutumata, sest rindejoon läheb sageli läbi vanemate-laste, rikaste-vaeste, meeste-naiste, linna-maa, sõprade ja rahvuste – tekkele on mõlemad osapooled hagu juurde andnud. Mida käredam on ju sõnum, seda paremini jõuab see n-ö lihtsa inimeseni, arvavad nii end traditsioonilise pere kaitsjateks nimetajad, kui ka need, kes padukonservatiivide valitsusse jõudmise tõttu Eestit juba ebademokraatliku riigina ette kujutavad.

Nii liberaalid kui ka konservatiivid arvavad, et ainult neil on õigus, tahtmata ära kuulata teise poole argumente. Debatis valitseb paraku mall, kus enamik osalisi teistsugust arvamust ei talugi ning nii üks kui ka teine on veendunud, et ainult tema arvamus on see õige arvamus.

2 KOMMENTAARI

v
valija 30. märts 2019, 11:36
kui mitu erakonda peavad koalitsioonikõnelusi, siis paratamatult tuleb kuulata ka teiste arvamust ja leida kõige parem lahendus. See on olnud nii ja k...
(loe edasi)
k
kas UUS 17 22. märts 2019, 18:12
OOORAVATE vanad staliniaegsed padu kommud ansip&siim ON on EESTI nii peeti keerand et mitmel põlvkonnal RASKUSI!!!!!

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee