Värsked Tartu uudised

Maailmafilmil näeb dokke, mis on tehtud vajadusest uurida ja aru saada 

Linnaleht, 14. märts 2019, 17:48
Maailmafilmi festivali lõpufilm, režissöör Ulrich Seidli „Oodatud kaotused“ (1992) kõneleb piirist kahe inimese vahel, aga ka piiride, kodumaa, nooruse ja armastuse kaotamisest. Foto: Kaader filmist
Järgmisel nädalal, 18.–23. märtsini toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumis 16. Maailmafilmi festival, mille programmis on 65 dokumentaalfilmi.

„Üks suuremaid väljakutseid festivali programmi koostamisel on see, et kui veel kümmekond aastat tagasi oli festival selgekujuline „aken maailma“, siis praegu tegutseme meediast üleküllastunud ja killustunud keskkonnas. Alternatiivsete faktide ajastus teed otsides on dokumentaalid olulisemad kui kunagi varem. Need on filmid, mis ei ole tehtud meeldimiseks filmitööstusele, vaid sügavast vajadusest uurida, aru saada ja näidata,“ ütles festivali direktor, ERM-i teadusdirektor Pille Runnel.

Tänavuse festivali teemaderingi moodustavad sellised märksõnad nagu meelelisus, keha- ja enesetaju, kunst, moodsad lähenemised visuaalses antropoloogias, tuleviku- ja paradiisiotsingud, üleilmastumine ja linnastumine, ressursid ja loodussäästlikkus, tõde ja vale, loomade ja inimeste vahelised suhted ning mütoloogia.

Festivali kavas on ka eriprogramm „Piiride kadumine“, mis käsitleb 1990. aastaid ning on seotud ERM-is avatud vahetuva näitusega „Ise tehtud Eesti“.
Filmid linastuvad ERM-i Jakob Hurda ja Maailmafilmi saalis. Tööpäevadel kuni kella 16.30 linastuvad seansid on ainult ingliskeelsete subtiitritega ja tasuta.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee