Vaba aeg

Vene tippballett jõuab Tallinna 

Ülo Külm, 7. märts 2019, 17:31
Balletimaja Eifman Ballet etendus „Teispool pattu“.Foto: Jevgeni Matvejev
Laupäeval näeb Solarise kontserdimajas Peterburi balletimaja Eifman Ballet etendust „Teispool pattu“, mis on loodud Fjodor Dostojevski romaani „Vennad Karamazovid“ ainetel. Mõned päevad hiljem, 15. märtsil etendub tantsukompanii Igor Moiseyev Ballet lavastus „Tango Del Plata“.

Laupäeval etenduv „Teispool pattu“ on filosoofiline lavastus. Tõlgendus pole päris üks ühele võrreldav Dostojevski romaaniga, lavastaja on sisu natuke muutnud. Piltlikult – laiendades kehakeele kui inimese sisemaailma tunnetuse vahendi võimalusi, esitab Eifman oma nägemuse romaani põhiideest. Lavastuse meeleolu on suhteliselt tõsine, raske ja sünge, tegevus toimub mustal taustal ja värvideta.

„Filantroop, kes püüdis ühendada tantsu kaudu tervet maailma!“ räägitakse tunnustavalt Igor Moissejevi, eelmise sajandi ühe andekama koreograafi kohta. Moissejev pani 1935. aastal kokku esimese professionaalse rahvatantsuansambli, rahvatantsust kujundas ta professionaalse tegevuse. Kuigi nüüd lavale jõudev lavastus „Tango Del Plata“ on eelkõige ballett, leidub selles ka rahvatantsu.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
linnaleht@linnaleht.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee