Värsked Tallinna uudised

Eesti 101. aastapäeva õhtul toimub pealinnas vabaõhukontsert (3)

Kristjan Roos, 21. veebruar 2019, 17:12
Islandi väljakul saab 24. veebruari õhtul kuulata Rein Rannapi isamaalisi laule, mida esitavad Maarja ja Ott Lepland. Heiko Kruusi
Tundub, et Tallinna juhid on eeskuju võtnud lõunanaabritelt, kus vabariigi sünnipäev ei ole pelgalt eliidi pidu presidendi vastuvõtul, vaid rahvas koguneb väljakutele, et ühiselt oma riigist rõõmu tunda.

Tänavu on tallinlastel võimalik 24. veebruaril kella 20.30–23 osa saada välisministeeriumi ees toimuvast Eesti 101. aastapäeva vabaõhukontserdist ja videoetendusest „Aja mustrid“.

Kontserdil astuvad üles armastatud lauljad ja bändid. Kell 20.30 alustab hiljuti võistluse „Eesti laul“ finaalis osalenud The Swingers. Kell 21.20 astuvad lavale Rein Rannap, Maarja, Ott Lepland ja noorte segakoor Vox Populi Janne Fridolini juhendamisel. Muuhulgas kõlavad isamaalised laulud, nagu „Eesti muld ja eesti süda“, „Ilus maa“ ning „Kel on laulud laulda“.

Estonia kontserdisaalist saabub kella 21.15-ks rahvale kõnelema ka president Kersti Kaljulaid. Lisaks kõnelevad Tallinna linnapea Taavi Aas ja armastatud luuletaja Doris Kareva.

Õhtu tipneb kell 21.55 välisministeeriumi seinale kuvatava videoetendusega „Aja mustrid“, mille autorid on Sander Joon, Mikk Mägi ja Caspar Lootsmann. Tegemist on visuaalse lühijutustusega Eesti kultuuriruumi sünnist, kasvust ja ühtehoidmisest.

„Visuaalselt kasvavate elementide kaudu tuuakse vaatajateni lugu sellest, kuidas üksikute väikeste ideede, mõtete ja laulude ühinemisest tekivad suured teod, mõtted ning arengud. Me oleme loonud koos ühtse Eesti „aja mustri“, mida võime leida meie keeles, kirjas, rahvarõivastes, tantsus ja muusikas. Meie kalli Eestimaa lugu on läbi aja alati edasi viinud ühine muster ja ühtehoidmine. Hoiame ühte ka tulevikus,“ tutvustavad etenduse autorid.

Kui varasematel aastatel on linnatänavad 24. veebruari õhtul tühjaks jäänud – kui mitte arvestada ühe erakonna poliitilise suunitlusega rongkäiku –, siis nüüd on tallinlastel ja linna külalistel võimalik üheskoos peomeeleolu nautida.

Kuidas sündis otsus korraldada rahvapidu? Tallinna linnapea Taavi Aas märkis Linnalehele, et vabariigi aastapäev on pidulik päev ja seetõttu otsustatigi koostöös EV 100 meeskonna ja rahvusringhäälinguga tähistada seda vabaõhukontserdiga. „Küllap jagub publikut nii vastuvõtu teleülekandele kui ka välisministeeriumi ees toimuvale rahvapeole. Kohal on ju armastatud esinejad,“ märkis Aas.


Kas selline õhtune kontsert 24. veebruaril on linnal kavas traditsiooniks muuta? „Vabariigi aastapäev on ilus püha ja väärib tähistamist. Kas selles või teises vormis – eks seda saab seekordse kogemuse põhjal hinnata,“ vastas linnapea.

3 KOMMENTAARI

s
stiilinäitaja 22. veebruar 2019, 19:41
https://uueduudised.ee/uudis/sots-indrek-saar-loi-baskinile-teist-korda-noa-selga/
n
Narrid 21. veebruar 2019, 22:29
Pullitegijad on alati olnud esimesed reeturid. Ruja mälestus vääriks enamat...
Loe kõiki (3)

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee