Värsked Tallinna uudised

Tammsaare ja Vilde muuseumi perepäev 

Linnaleht, 21. veebruar 2019, 17:07
Pühapäeval kell 12.30 algab Kadriorus Tammsaare muuseumis kohtumine filmi „Tõde ja õigus“ režissööri Tanel Toomiga.  Heiko Kruusi
Tallinna kirjanduskeskuse Tammsaare ja Vilde muuseum kutsuvad pühapäeval kella 11–15 perepäevale „Kirjanikud näitavad (eesti) keelt“.


Vilde muuseumis (Roheline aas 3) saab kuulda kirjanik Eduard Vilde ülirikkalikust keelest, milles pea alati on suurepäraselt põimunud nii huumor kui ka torge. Sõna oli talle ka vaimurelv, millega ta võitles ühiskondlike väärnähtuste ja ebaõigluse vastu. Räägitakse ka sellest, kust Vilde oma romaanidesse uusi sõnu otsis, miks tuntud keelemees Aavik just tema poole oma uudissõnadega pöördus ja milliseid keeli Vilde ise veel valdas.

Tammsaare muuseumis (Koidula 12a) saavad lapsed lahendada salakirja – kasutades kohe päriselt peetud salajase kirjavahetuse koodi. Tutvuda saab „Tões ja õiguses“ kasutatud sõnadega, mis tänapäeval võõraks jäänud, ning kuulda A. H. Tammsaare arvamusi eesti keele kohta. Tanel Toomi ja Maarja Vaino vestluses „Tõe ja õiguse“ filmist tuleb juttu kirjanduskeele ja filmikeele erinevustest.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee