Värsked Tallinna uudised

Noblessneris on põhjamaade moodsaim väikepruulikoda 

Linnaleht, 14. veebruar 2019, 17:26
Põhjala investeeris pruulikoja ja õllerestorani rajamisse üle viie miljoni euro.  Kalev Lilleorg
Aastavahetuse eel Noblessneri sadamalinnakusse kolinud põhjamaade kõige moodsam väikepruulikoda Põhjala on häälestatud ning alustas õlle villimisega.

„Uue pruulikoja rajamise plaan oli meil juba mitu aastat,“ kommenteeris Põhjala üks asutajatest ja tegevjuht Enn Parel. „Meie Nõmme pruulikoja tootmismaht ei võimaldanud rahuldada nõudlust, mis on viimase paari aastaga järsult kasvanud.“

Põhjala ekspordib 70 protsenti oma toodangust enam kui 30 välisturule. Eesti kõrval müüakse kõige enam õlut Soomes, Prantsusmaal, Hollandis, Hiinas ja Itaalias.

Uue pruulikoja tootmisvõimsus on keskmiselt 1200 hektoliitrit kuus, mis ületab Tallinnas Nõmmel asunud endise pruulikoja mahtu pea kolm korda. Uus pudeldamisliin suudab pakendada 6000 pudelit tunnis varasema 1500 asemel. Uues pruulikojas pruulitud ja villitud õlled tunneb ära ka uuendatud etiketi järgi.

Põhjalas asub ka Baltimaade väikepruulikodade hulgas kõige moodsam labor, kus on võimalik teha sisuliselt kõiki füüsikalisi, keemilisi ja mikrobioloogilisi analüüse, mida õlle tootmisel vaja läheb, et tagada toodete kvaliteet ja järjepidevus. Lisaks on samas avatud Eesti suurima käsitööõlle valikuga õllerestoran Põhjala Tap Room.

Renoveeritud kompleksis on ligikaudu 3000 ruutmeetrit pinda ning pruulikojas ja restoranis saab tööd 35 inimest.

PÄEVATOIMETAJA

+372 614 4181
linnaleht@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtuleht.ee